Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російському “Газпрому” не потрібні ні прозорий “Нафтогаз”, ні європейські акціонери

Газоват 4756 переглядів

Опубліковано - 11.04.2011 10:10 | Всі новини | Версія для друку

Російському “Газпрому” не потрібні ні прозорий “Нафтогаз”, ні європейські акціонери
Російському “Газпрому” не потрібні ні прозорий “Нафтогаз”, ні європейські акціонери
Газовий монополіст Росії “Газпром” висунув НАК “Нафтогаз України” ультиматум: створення спільного підприємства (СП) 2 компаній і зниження ціни газу для України можливі тільки у тому випадку, якщо НАК відмовиться від IPO.

За словами заступника голови правління "Газпрому" Валерія Голубєва, проведення первинного розміщення акцій НАК "Нафтогаз України" ускладнить створення СП з "Газпромом", пише Комерсант-Україна.

Як повідомили в російській монополії, IPO "Нафтогазу" в нинішньому вигляді суперечить інтересам "Газпрому". "Ми розраховували, що Україна передасть в СП газотранспортну систему, а решту виведе на біржу. Але в "Нафтогазі" нам дали зрозуміти, що компанію виводитимуть на біржу разом з правами на управління ГТС", - відмітило джерело у компанії.

"Одна справа - разом управляти майном, а інша справа - акціями, маючи в якості партнерів сотні європейських акціонерів,- говорять в "Газпромі".- Цей варіант швидше за все буде нам нецікавий". У монополії відмічають, що при такому підході Україні буде складно добитися зниження ціни російського природного газу.

У Міністерстві енергетики і вугільної промисловості України заявили, що виведення компанії на біржу потрібне для захисту від поглинання російською монополією. За рахунок участі вітчизняних інвесторів у компанії збережеться вплив України на СП. У такому випадку протистояти невигідним для НАК ініціативам "Газпрому" буде не лише Кабмін, але й українські підприємці.

Як повідомлялося раніше, Україна і Росія обговорюють об'єднання 2 компаній з травня минулого року. Тоді прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що створення СП дозволило б знизити ціну газу для України. Але останні два місяці "Нафтогаз" готується до IPO: в якості консультанта була притягнена компанія McKinsey & Co. За 25% акцій НАК розраховує виручити 5-6 мільярдів доларів, які підуть на розвиток компанії, модернізацію газотранспортної системи (ГТС) і збільшення видобутку газу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе ”
Діяння апостолів, 17, 24

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.