Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Працівники “Летичівської газети” просять захистити їх від влади

Пістолетне право Регіон: Хмельницька область 12798 переглядів

Опубліковано - 28.04.2011 11:44 | Всі новини | Версія для друку

Працівники “Летичівської газети” просять захистити їх від влади
Працівники “Летичівської газети” просять захистити їх від влади
Журналісти районної газети “Летичівська газета” (Хмельницька область) звернулися до Національної спілки журналістів України з проханням захистити їх від посягань влади і відновити справедливість.

Відповідне звернення вони направили голові НСЖУ Ігорю Лубченку.

Як ідеться у зверненні чотирьох підписантів, “полювання на відьом”, якими є ми для голови Летичівської райдержадміністрації Марії Літвін, триває і досить активно, навіть після звільнення 11 березня сесією районної ради редактора В.Борисова”.

У зверненні наголошується, що спільним листом засновники газети Літвін та голова райради Віталій Тимчак поставили вимогу до редакції “провести реструктуризацію газети та оптимізувати чисельність персоналу”. Водночас, “це відбувається на фоні збільшення штату редакції. Не порадившись з колективом, профорганізатором, у редакцію приймаються нові працівники: Нікітюк на посаду заступника редактора та Домбровський - водієм. І це при тому, що цьогоріч редакції загрожує фінансова нестабільність”, - стверджують журналісти.

У листі йдеться, що Літвін 5 квітня своїм розпорядженням звільнила із займаної посади завідувача відділу внутрішньої політики РДА Руслана Нікітюка і перевела його у редакцію “Летичівської газети”, де наказом т.в.о. редактора Ганни Віннічук він був призначаний на посаду заступника редактора.

Автори звернення вважають, що Літвін за допомогою голови райради Тимчака, Р.Ннікітбка та Г.Віннічук береться поквитатись із журналістами, які відстоювали честь свого колективу та, зокрема, редактора Борисова.

За даними журналістів, Нікітюк уже передав усю інформацію з редакційних комп`ютерів для вивчення у райдержадміністрацію.

Журналісти газети сподіваються, що НСЖУ підтримає їх та захистить їхні права.

Кореспонденту УНІАН не вдалося отримати коментар голови Летичівської РДА Літвін, оскільки її не було на робочому місці.

Водночас, голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха, коментуючи УНІАН конфліктну ситуацію навколо “Летичівської газети”, сказав, що, на його думку, з боку Літвін існували певні нетактовні дії стосовно районної газети та колишнього редактора Борисова.

“Я її викликав у свій кабінет і казав, що газета передусім комунальна, власність райради. Колектив, який там працює, самостійно планує роботу. І, якщо ви засновники (Летичівська РДА і райрада - УНІАН), то можете звернутися з проханням до редакції районки, а не вказувати, на якій сторінці клеїти фотографію. Так поступають ті, хто не розуміє ситуацію. Я її (Літвін - УНІАН) попередив: тільки спробуйте ще раз з’ясовувати відносини з газетою”, - наголосив губернатор.

На думку Ядухи, золота середина співпраці влади і ЗМІ полягає у виконанні сторонами прямих обов’язків: “Влада повинна бути максимально відкритою для журналістів, не боятися оприлюднювати проблеми. Обов’язки журналістів - бути об’єктивними та коректними і поширювати правдиву інформацію. І не більше”.

Як повідомлялося раніше, колектив «Летичівської газети» та Борисов звернувся із заявою до Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, в якій повідомив про втручання у редакційну політику представників місцевої влади та незаконне звільнення редактора.

Як зазначалося у зверненні до ТСК, після призначення у червні 2010 року нового керівництва Летичівської РДА влада чинить систематичний тиск на газету, втручається в редакційну політику. Зокрема, за інформацією Борисова, голова РДА «розпорядилася попередньо узгоджувати з нею макет кожного номера газети, що готується до друку», що є порушенням Закону України "Про інформацію".

РДА також запропонувала редактору підписати угоду «Про висвітлення діяльності Летичівської райдержадміністрації», з якої були вилучені пункти про те, що районна адміністрація зобов’язана «розраховуватися з редакцією за надані інформаційні послуги» та «не втручатися в редакційну політику». Без цих підпунктів редактор відмовився підписати документ.

У березні на сесії Летичівської райради Борисова було звільнено з посади редактора "Летичівської газети".

ТСК ВР, розглянувши заяву журналістського колективу, направила до Генеральної прокуратури України та глави Адміністрації Президента України запити з проханням розібратися у ситуації, що склалася з «Летичівською газетою», а також провести перевірку фактів порушень законодавства, звернути увагу керівництва місцевих адміністрацій на неприпустимість втручання в законну діяльність ЗМІ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.