Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Завтра парламент розгляне дискримінаційну пенсійну реформу

Добробут 4725 переглядів

Опубліковано - 15.06.2011 11:13 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Завтра парламент розгляне дискримінаційну пенсійну реформу
Україна для людей. Завтра парламент розгляне дискримінаційну пенсійну реформу
Президент вимагає від депутатів цього тижня узаконити пенсійну реформу та переглянути пільги.

Після схвалення документу Верховною Радою пільги в Україні встановлюватиме Кабмін в «ручному режимі», застерігають експерти.

Президент України Віктор Янукович через свого представника у Верховній Раді вимагає від парламенту розглянути перед канікулами два невідкладних законопроекти «Про реформування пенсійної системи» і «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду». Причому в останньому про виконання рішень суду лише кілька абзаців.

До всього цього левова частка законопроекту стосується змін порядку нарахування пільг чорнобильцям, афганцям, ветеранам і інвалідам війни, міліції, шахтарям, медикам і вчителям та іншим пільговим категоріям. Пропонованими змінами передбачається наділити кабінет міністрів необмеженими повноваженнями самостійно ухвалювати рішення по цим питанням.

«Не зовсім гарна є практика внесення змін до ряду законів, які за назвою не відносяться до цього. Є поняття прозорості політики. Так тут прозорості ніякої. Мабуть вони сподівалися, що ніхто не загляне у законопроект з такою назвою», - прокоментувала Deutsche Welle провідний дослідник інституту економічних досліджень політичних консультацій Олександра Бетлій.

Доплати можуть скасувати

Вона зауважила, що фактично за цим документом український кабмін перебирає у Верховної Ради на себе функцію визначати розмір і порядок нарахування пільг. При чому встановлюватиме їх Кабмін з урахуванням реальних фінансових можливостей держави. Тож ж виходячи з цього, ймовірніше, що грошей на виплату пільг уряд не знаходитиме. Більшість доплат скасують, припускає експерт.

Натомість Кабмін навіть не пропонує замінити систему нарахування пільг на адресну допомогу, що зменшило б навантаження на держбюджет, констатує Бетлій.

«Конкретні розміри доплат, пільг, надбавок заміняються фразами про те, що воно все є, але їх визначає Кабмін. Тобто включається ручний режим», - наголосила експерт. Олександра Бетлій не виключила, що такий механізм може активно використовуватися напередодні виборів.

Подібні необмежені повноваження контролю Кабінет міністрів України отримав ще на початку 2000-х, коли Микола Азаров був першим віце-прем’єр міністром, міністром фінансів України. Саме тоді у законі про держбюджет з’явилося багато посилань на Кабмін, який самостійно визначав окремі норми. Цим привілеєм користалися і наступні уряди, зокрема і уряд Тимошенко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.