Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У степах Луганщини можуть зникнути кургани

Національне питання 7286 переглядів

Опубліковано - 16.06.2011 10:05 | Всі новини | Версія для друку

У степах Луганщини можуть зникнути кургани
У степах Луганщини можуть зникнути кургани
У Луганську на місці історичних курганів будують котеджне містечко.

Стародавнє поховання вподобали місцеві багатії. Археологи сумніваються, що кургани вдасться зберегти в первинному вигляді, і хочуть провести розкопки. Однак зробити це не так просто.

Місце на околиці Луганська якнайкраще підходить під елітне житло: з одного боку дендропарк, із іншого – дубовий гай. Щоправда, відколи в цій місцевості ще у 2004 році виділили землю під забудову, дерев значно поменшало, а на їхньому місці почали з’являтись будинки у декілька поверхів.

Нові господарі загрожують не тільки рослинності, а й курганам, які тут ніхто не чіпав 4 тисячі років. Коли відводили землю під забудову, археологічну експертизу або не проводили, або провели неякісно, впевнений голова громадської організації «Луганська археологічна спілка» Олексій Бритюк.

«Кожен такий курган – унікальний. Не буває двох однакових. Під таким пагорбом обов’язково є поховання людей, причому людей не простих, а вождів, царів, жерців, воїнів. Ховали людей з інвентарем. Я не скажу, що це коштовності. Ясна річ, що золото в бронзовий вік не було поширене. Але будь-які предмети з кургану можуть потрапити на чорний ринок», – розповідає Олексій Бритюк.

«Не чіпайте кургани – там душі наших предків»

Торік у цій місцевості археологи дослідили одне з поховань. Також науковцям вдалося знайти стародавнє поселення кочівників і встановити, що поряд є ще один курган. Втім, щоб його дослідити, потрібно домовлятися з власниками землі. Належать ділянки людям не бідним.

Утім, на забудовників міг би вплинути авторитет Партії регіонів, яка має більшість в органах місцевого самоврядування на Луганщині. Колишній голова області, а нині керівник фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов у коментарі Радіо Свобода розповів: «Коли відбулося розпаювання землі, то деякі фірми почали розорювати кургани. І тоді я висловив свій погляд про те, що не чіпайте кургани – там душі наших предків».

Начальник обласного відділу туризму і охорони спадщини Володимир Виборний повідомив напередодні, що законність відведення землі вже три місяці як перевіряє районна прокуратура.

«Курган внесений у список щойно виявлених об’єктів. І зараз там працюють працівники прокуратури. Вони перевіряють законність відводу землі. Якщо виявиться, що все зроблено неправильно, то винесуть протест, і буде ухвалюватися рішення», – заявив посадовець.

Точна кількість курганів не відома

Проте мало хто вірить, що будинки можуть знести, а землю повернути у держвласність. В Україні подібні справи зазвичай вирішуються на користь забудовника.

Тим часом будівництво поряд зі стародавніми похованнями триває.

Скільки взагалі курганів у Луганській області, достеменно не відомо. Експерти називають приблизні цифри – від 5 до 15 тисяч. Скільки курганів уже знищено – порахувати ще складніше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.