Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Проїзд у столичному метро знову подорожчає?

Добробут Регіон: м.Київ 4975 переглядів

Опубліковано - 30.06.2011 15:09 | Всі новини | Версія для друку

Проїзд у столичному метро знову подорожчає?
Проїзд у столичному метро знову подорожчає?
Збитки КП «Київський метрополітен» за 5 місяців 2011 р. склали 107, 4 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба підприємства

Доходи метрополітену за цей період склали 387, 4 млн грн. У тому числі від перевезень пасажирів – 299, 1 млн грн, від надання площ в оренду - 5,6 млн грн, від надання рекламомісць - 3,2 млн грн.

Всього за січень-травень 2011 р. витрати склали 494, 8 млн грн. У тому числі витрати на оплату праці - 167,7 млн ​​грн, придбання комплектуючих для ремонту - 33,7 млн ​​грн, електроенергію - 31,8 млн грн, амортизація - 91,8 млн грн тощо.

Всього за цей період послугами метро в Києві скористалися 213, 7 млн пасажирів, з них платних перевезень - 160,2 млн грн.

У той же час, економічно обгрунтований тариф на проїзд у метрополітені за розрахунками підприємства становить 2,65 грн. Такий висновок був зроблений на основі розрахунків відповідно до порядку формування тарифів на послуги метрополітену, затверджений наказом Мінтрансзв´язку України від 5 березня 2007р.

При цьому, за даними КП, середній дохід, отриманий від поїздки одного пасажира за січень - травень 2011 р., становить 1,62 грн.

Нагадаємо, з 6 вересня 2010 р. вартість проїзду в київському метро становить 2 грн.

Як повідомлялося раніше, начальник КП «Київський метрополітен» Володимир Федоренко в кінці червня запевнив, що тарифи на проїзд не підвищуватимуться.

Від “Аратти”: читаючи повідомлення прес-служби, ми звернули увагу на певну невідповідність даних. Зокрема, тариф на проїзд одного пасажира встановлений 2 грн. Відтак, якщо послугами скористалися 213, 7 млн пасажирів, то доход тільки від їхнього перевезення має становити 427,4 млн. грн. При тому, за так званих пільговиків, яких, слід розуміти, було 53,5 млн. - мали б сплатити або соціальні фонди, або держбюджет. І ці кошти, до речі, у відповідні статті - закладено.

Відтак дивує, що сума всіх доходві метрополітену становить 387, 4 млн. грн., тобто на 40 млн. менше, ніж від одного тільки проїзду пасажирів. І якщо порахувати справжні доходи, вказані у повідомлені, то виявиться, що метрополітен має дефіцит у 58,6 млн. грн. Втім, враховучи маніпуляції з підрахунком доходу від перевезень, ми не впевнені, що доходи від інших видів діяльності не занижені у такий самий спосіб.

Отже виникає питання: невже керівництво підприємства досі не засвоїло елементарні арифметичні розрахунки? І чому, з цієї причини кияни мають платити більше?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.