Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу

Новини Сакартвело 14332 перегляди

Опубліковано - 18.09.2011 19:22 | Всі новини | Версія для друку

Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу
Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу
Грузинська влада запатентувала більше десяти продуктів в якості національного бренду.

Патент, зокрема, отримали виноградна горілка - чача, сир сулугуні, коржик хачапурі, мацоні (кисляк з коров’ячого молока), чурчхела (горіхи в густому виноградному соку) та інше, повідомляє Delfi.

Місцева влада вирішила випередити підприємливих злодіїв брендів, які особливо активні в Росії. Патентовані продукти коштуватимуть дорожче.

Як повідомив в ефірі каналу "Руставі 2" керівник "Грузпатента" Іраклій Гваладзе, такий крок захистить споконвічно грузинську продукцію від її привласнення іншими виробниками. "Останнім часом, ми зіткнулися з проблемою крадіжки грузинських національних брендів у країнах Східної Європи і особливо в Росії, де було кілька спроб зареєструвати бренди "сулгуні" і "хачапурі". Це створює проблеми при реєстрації продукту, виробленого безпосередньо в Грузії ".

По-друге, вартість запатентованої брендової продукції вища за вартість продукції, яка не має патенту, і це дає конкретний економічний ефект. "Процес патентування грузинських брендів неодмінно продовжиться", - заявив Гваладзе. Він зазначив, що вже зараз Грузія запатентувала набагато більше національних брендів, ніж інші держави пострадянського простору.

На початку цього року грузинські ЗМІ повідомляли про те, що у Франції грузинська національна продукція, а саме вино "Сапераві", чурчхела і хачапурі, продається як вірменська.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Новини Сакартвело»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.