Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Львівську ратушу вартують стрільці

Духовний світ Регіон: Львівська область 18536 переглядів

Опубліковано - 1.11.2011 14:44 | Всі новини | Версія для друку

Львівську ратушу вартують стрільці
Львівську ратушу вартують стрільці
1 листопада у Львові відзначать 93-ю річницю Листопадового чину та проголошення Західної української народної республіки. Саме в цей день вперше над львівською Ратушею замайорів синьо-жовтий прапор.

У межах святкування ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» проводить театралізоване військово-історичне дійство «Легіонер», яким відтворює події 1918 року.

Члени товариства «Пам’ять» біля головного входу у міську раду влаштували контрольно-перепускний пункт українських стрільців. Вартові одягнуті у австрійські військові однострої, споряджені та озброєні за взірцем 1918 року із синьо-жовтими стрічками на рукавах, представлятимуть збройне формування ЗУНР. Українські стрільці роздають працівникам та відвідувачам мерії інформаційні листівки про створення ЗУНР.

Зазначимо, о 13.30 від Львівського національного університету ім. І. Франка розпочнеться похід колони до Янівського кладовища для вшанування пам’яті загиблих за маршрутом вул. Листопадового чину – вул. І. Огієнка – вул. Т. Шевченка.

Марш-похід на вшанування загиблих пластунів під час дій 1 листопада 1918 року за тим самим маршрутом о 17.00 організовує пластівська станиця «Львів».

Увечері, о 20.00 на площі перед Львівським національним університетом ім. І. Франка та на вул. Листопадового Чину буде утворено ланцюг з лампадок пам’яті героїв Листопадового чину.

Довідка

Листопадовий чин (також Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) - військовий переворот, організований в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (перейменованої згодом на Західноукраїнську народну республіку) на території, на яку вона претендувала. В результаті утворилася держава площею 70 тис. км², що викликало невдоволення сусідньої Польщі, яка розв'язала українсько-польську війну 1918-19 років для захоплення Галичини.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.