Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні вводять судову цензуру?

За право людини 4823 перегляди

Опубліковано - 3.11.2011 11:14 | Всі новини | Версія для друку

В Україні вводять судову цензуру?
В Україні вводять судову цензуру?
Яким судовим рішенням надати публічності, а яким – ні, відтепер вирішуватиме Рада суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією. Правозахисники говорять про можливі зловживання.

Досі до Єдиного державного реєстру автоматично вносили всі рішення у судових справах. Тепер парламентері вирішили змінити таку практику. Згідно з ухваленими у Верховній Раді правками до Закону «Про доступ до судових рішень», перш, ніж потрапити до Реєстру, судові рішення мають пройти через решето Ради суддів.

У Вінницькій правозахисній групі вже заявили, що нововведення суперечить принципам гласності та відкритості судового розгляду. Крім того, правозахисники розгледіли порушення права громадянина на звернення до Конституційного суду. Вони пояснюють, що саме Реєстр є джерелом інформації про можливе неоднозначне застосування судами положень Конституції.

У коментарі Deutsche Welle експерт з питань судової діяльності громадського фонду «Право і демократія» Андрій Бурий зауважив, що ці зміни є «кроком назад у відкритості судової системи». Він піддав критиці те, що зміни ухвалили «в дуже завуальований спосіб і стихійно» поміж іншими законопроектами.

А що ховатимуть?

Не відомо за яким принципом і критеріями Рада суддів збирається вирішувати, що ж саме виставляти до Реєстру, каже Бурий і додає: «Боюся, що досить багато рішень ми не побачимо, люди не матимуть доступу». Перед усім під загрозою бути схованими, на думку експерта, перебувають рішення майнового, господарського характеру, рішення щодо рейдерських захоплень, політичних справ чи справ щодо порушень прав людини, де йдеться про злочини МВС, або інших інститутів державної влади.

Практично всі правозахисники обурені цими змінами, каже Бурий, оскільки багато років боролися за публічність судової системи, а одна зміна все перекреслить, дозволить все заховати від громадськості.

Бурий визнає, що Єдиний державний реєстр працював не завжди технічно досконало й були збої. Але всі рішення рано чи пізно оприлюднювали, наголосив він. «Громадяни могли прослідкувати весь хід справи з усіма ухвалами і рішеннями під час розгляду у суді, - продовжив експерт. - А тепер невідомо як це буде». Бурий не виключає, що таке нововведення лише сприятиме корумпованості судової системи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.