Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сонячні електростанції Клюєва коштували бюджету більше, ніж усі обленерго разом взяті

Економіка 5803 перегляди

Опубліковано - 19.02.2012 22:49 | Всі новини | Версія для друку

Сонячні електростанції Клюєва коштували бюджету більше, ніж усі обленерго разом взяті
Сонячні електростанції Клюєва коштували бюджету більше, ніж усі обленерго разом взяті
Незважаючи на величезні фінансові вливання, ефективність електростанцій, що використовують альтернативні джерела енергії, залишається вкрай низькою.

Як повідомляє видання ZN.UA, державний «Ощадбанк» в 2011 році виділив 2,6 мільярда гривень інвестицій на розвиток сонячної енергетики. Таким чином держава проінвестувала більше половини введених в дію в минулому році 100 МВт потужностей сонячної генерації.

Це більше, ніж за той же період на свої виробничі потреби отримали всі обленерго країни.

За даними «Ощадбанку», середня ставка кредитування суб’єктів енергоринку склала 13-14% річних. При цьому, як повідомляє видання, головним виробником сонячної енергії в Україні є компанія Activ Solar, контрольована секретарем РНБО Андрієм Клюєвим.

Відзначається також, що в 2011 році встановлена ​​потужність електростанцій, що використовують поновлювані джерела енергії, збільшилася більш ніж в 2,5 рази. В основному за рахунок сонячних електростанцій Криму, потужність яких зросла з 3,5 до 185,7 МВт. На три чверті підвищилася потужність вітряних установок - до 133,9 МВт.

Проте ефективність таких електростанцій виявилася вкрай малою. Сонячні станції виробили 30 млн. кВтбч, що становить 0,7% загального споживання електроенергії Криму (понад 4 млрд. кВтбч). В цілому в минулому році в Україні поновлювані джерела (без ГЕС) виробили 0,17% електроенергії.

Як повідомлялося, українська альтернативна енергетика в минулому році розвивалася інтенсивніше, ніж традиційна: загальна встановлена ​​потужність електростанцій на поновлюваних джерелах енергії (ВДЕ) протягом минулого року зросла на 4% або на 221,1 МВт і до 1 січня 2012 року досягла 5773,8 МВт (включаючи великі ГЕС), тоді як встановлена ​​потужність електростанцій на викопному паливі скоротилася на 72,1 МВт - до 47536,8 МВт.

Нагадаємо, що нецільове залучення Клюєвим першого траншу європейських коштів, виділених Євросоюзом на бюджетні програми енергозбереження і модернізації поточної інфраструктури енергогенеруючого комплексу України у розмірі 31 млн євро, стало причиною скандалу і припинення фінансування програм обсягом більше 160 млн. євро на рік.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.