Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пам’ятнику Володимиру Великому загрожує участь язичницьких кумирів, яких князь наказав скинути в Дніпро

Регіональні новини Регіон: м.Київ 7468 переглядів

Опубліковано - 18.04.2012 05:06 | Всі новини | Версія для друку

Пам’ятнику Володимиру Великому загрожує участь язичницьких кумирів, яких князь наказав скинути в Дніпро
Пам’ятнику Володимиру Великому загрожує участь язичницьких кумирів, яких князь наказав скинути в Дніпро
Пам’ятник Володимиру Великому може сповзти в Дніпро. Під монументом почав просідати ґрунт. У тріщинах - оглядовий майданчик та пішохідні доріжки. Причиною руйнації фахівці називають новобудови на схилах.

Активіст Тимур Ібраімов пам’ятник Володимиру називає чемпіоном. Наступного року монументу виповниться 160 років, а він, попри недбалість чиновників, і досі не з’їхав у Дніпро. Тріщини на п’єдесталі, частина оглядового майданчика провалилася - усе це через хаотичну забудову, певен чоловік. Що відбувається зі схилами - демонструє на пальцях.

Тимур Ібраімов, активіст руху "Збережи старий Київ":

- Ось у нас стакан, я наливаю, умовно - це ґрунтові води. Всі старі споруди були з урахуванням цього рівня ґрунтових вод, і якщо ми поруч встромляємо будинок з підземними паркінгами, ми бачимо, як піднімається рівень ґрунтових вод, відбувається руйнування київських пагорбів.

Архітектор Георгій Духовичний пильно розглядає монумент і прилеглу до нього територію. Перше, що впало в око - тріщини на пам’ятнику без маячків, які мали би вказати на причини й масштаби руйнації. Та найбільше його збентежив дірявий майданчик та провалені пішохідні доріжки. Раніше вони одночасно виконували дві функції.

Георгій Духовичний, архітектор:

- Це були пішохідні доріжки, по-перше, і по-друге, це була система збору води на схилах і відведення цієї води. Щось не те було зроблено з водовідводом на схилі - такі явні ознаки того, що його підмиває вода.

Систему водовідводу треба відновити негайно, каже архітектор. Якщо стан пам’ятника - не трагічний, то майданчик поїхати з гори може вже цього року. Схвильована громадськість закидала листами постійну комісію Київради з питань культури. Там із вимогою провести експертизу та заборонити будь-яке будівництво на схилах звернулися до головного управління охорони культурної спадщини КМДА.

Олександр Бригінець, голова постійної комісії Київради з питань культури:

- Фактично, ми стоїмо на водяній бомбі, і що більше ми втручатимемося в підземне життя міста своїми будівництвами, тим більша небезпека.

Це - одне з найскандальніших будівництв на схилах. Замість триповерхової садиби тут росте черговий хмарочос. В управлінні охорони культурної спадщини не відкидають: новобудови з одного боку гори можуть бути причиною зсуву ґрунтів з іншої. Але в КМДА аварійною ситуацію не вважають.

Яків Діхтяр, в.о. начальника ГУ Охорони культурної спадщини КМДА:

- Ситуація достатньо штатна, вона підконтрольна, звичайно, якби виділили нам зараз кошти 25-30 мільйонів на це, можна було б зробити підсилення схилів з тим, щоб зупинити цей процес, але це процес в кожного схила: не буває такого схила гори, щоб він не рухався.

Щоб Володимир пристойно виглядав на свої іменини, міська влада виділила 10 мільйонів гривень. За ці кошти сподіваються частково відновити й систему водовідведення. Робочу нараду планують провести вже наступного тижня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.