Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нардеп Колесніченко злегка прибрехав про мови

Скандал 5124 перегляди

Опубліковано - 22.05.2012 15:39 | Всі новини | Версія для друку

Нардеп Колесніченко злегка прибрехав про мови
Нардеп Колесніченко злегка прибрехав про мови
Колектив авторів експертного висновку КНУ ім. Шевченка щодо законопроекту “Про засади мовної політики” звинуватили Вадима Колесніченка у перекручування фактів і цитат їхнього висновку.

Про це Українській правді повідомив колектив авторів висновку.

За їх словами, група учених КНУ ім. Шевченка підготувала експертний висновок, вказавши на всі негативи пропонованого законопроекту.

"Тому більш ніж дивує поява 18 травня ц. р. в інтернеті інформації з "промовистим" заголовком: "В Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка підтримали необхідність прийняття законопроекту "Про засади державної мовної політики", що є відвертим перекрученням фактів і цитат експертного висновку", - повідомили експерти.

Окрім того, автори передали УП текст висновку, у якому зазначається, що даний законопроект "містить низку нечітких формулювань і суперечностей, а тому вимагає доопрацювання".

Крім того, експерти наголосили на тому, що "питання державного статусу української мови має стратегічну вагу в контексті цілісності держави, її сили і здатності до відтворення загальноєвропейських і світових пріоритетів в усіх сферах життя".

"Впадає в око невідповідність деяких положень законопроекту заявленому в п. 2 ст. 5-ї принципу "забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території держави", - йдеться у висновку.

Таким чином, усупереч задекларованому принципу держава фактично усувається від забезпечення функціонування української мови в телерадіопросторі (п. 3 ст. 24) та друкованих засобах масової інформації (п. 6 ст. 24).

Отже, державних гарантій розвитку української мови у цих сферах фактично немає, свідченням чого є, по суті, стан з українськомовною загальнодержавною періодикою.

Крім того, експерти зазначили, що ознайомлення з текстом проекту Закону дає підстави стверджувати, що "до створення його концепції та самого викладу не залучалися вітчизняні фахівці-філологи, зокрема соціолінгвісти та соціологи мови, оскільки, крім концептуальних ненаукових тверджень, текст також містить логічні, стилістичні та пунктуаційні помилки".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.