Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марсі виявили незвичайний кратер

У світі науки 5752 перегляди

Опубліковано - 6.07.2012 14:56 | Всі новини | Версія для друку

На Марсі виявили незвичайний кратер
На Марсі виявили незвичайний кратер
Європейське космічне агентство опублікувало фотографію марсіанського кратера, навколо якого є незвичайна рідиноподібна зона кратерного викиду.

Зображення було отримане європейським зондом Марс Експрес 17 квітня 2012. Кратер, що привернув увагу астрономів, розташований за 250 кілометрів на південь від знаменитих каньйонів Долини Маринер, які є найбільшими в Сонячній системі.

Діаметр кратера складає 16 кілометрів. Навколо нього можна бачити несиметрично розташовану зону кратерного викиду. Викид має характерний зовнішній вигляд, що нагадує розлив рідини. Вчені вважають, що незвичайну форму викид прийняв через те, що потрапляння на поверхню планети астероїда викликало танення глибинної марсіанської води у місці зіткнення. Таким чином, малюнок свідчить на користь наявності під поверхнею Червоної планети великої кількості води, принаймні в місці і під час попадання астероїда.

Космічний апарат Марс-Експрес був запущений із космодрому Байконур у 2003 році. До складу апарату входив посадковий модуль Бігль-2. Крім камер із високою роздільною здатністю, серед наукового обладнання станції є іоносферний радар, а також інфрачервоний та ультрафіолетовий спектрометри.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.