Аратта - На головну

29 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки дерибану. Приватизаційна профанація

Газоват 5219 переглядів

Опубліковано - 1.08.2012 12:04 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки дерибану. Приватизаційна профанація
Хроніки дерибану. Приватизаційна профанація
У середу відбудеться приватизація частини акцій «Миколаївоблгазу». У конкурсі братимуть участь три компанії. Але всі вони пов’язані із бізнесменом Дмитром Фірташем, якому вже належить чверть цього підприємства.

Відтак, переможець очевидний. Але експерти не виключають, що після завершення приватизації облгазів, купити їх на вторинному ринку спробує російський «Газпром».

Стартова ціна 25% акцій «Миколаївоблгазу» становить 18 мільйонів 400 тисяч гривень. Заявки на участь у конкурсі подали три компанії: «Газтек», «Черкасигаз» та «Фінлекс-Інвест». Усі вони пов’язані із Дмитром Фірташем.

«Філікс-Інвест» та «Газтек» належать компанії Group DF Дмитра Фірташа. У свою чергу компанія «Філікс-Інвест» є власником 24, 45% «Черкасигазу».

В інтерв’ю Радіо Свобода голова Фонду держмайна Олександр Рябченко заявляв, що облгази будуть цікаві насамперед тим, хто вже працює у цьому бізнесі. Тоді Рябченко зазначив, що українськими обгазами може цікавитися і «Газпром».

«У перших рядах будуть стояти ті, хто вже зараз працює на цьому ринку, мають на ньому пакети акцій, мають досвід роботи. По-друге, я думаю, що може бути зацікавленість в іноземців. Звичайно, найперша серед понять «іноземці» стоїть структура «Газпром» та інший російський бізнес, який уже розуміє те, як можна вести бізнес на українських облгазах. Те, що стосується європейських компаній, то, можливо, є такий інтерес, але нам про це нічого не відомо», – сказав Рябченко.

Умови під Фірташа

У «Газпромі» ж спростували заяву ФДМ.

«Українська сторона використовує цей аргумент, щоб показати, що конкурс пройде відкрито, – пише газета «Комерсант-Украина», з посиланням на джерело у компанії. – Ми не отримали ні запрошення на конкурс, ні гарантій, що він буде відкритим, і тому брати участь в ньому не збираємося».

Як заявляють експерти, за умовами конкурсу «Миколаївоблгазу», «Газпром» не міг брати у ньому участь. До конкурсу не допускаються компанії із державною часткою понад 25%. Відтак, участь у конкурсі не зможе взяти і «Черкасигаз», оскільки державна частка тут перевищує 50%. Таким чином лишаються лише компанії Фірташа.

Сам Дмитро Фірташ заявляв, що йому цікава приватизація облгазів, яка розпочалася в Україні. До того ж, її умови виписані так, що зацікавленість у цьому може виникнути у дуже обмеженого кола покупців. За рішенням уряду, мають бути продані лише міноритарні пакети акцій, які не дають змоги потенційним власникам впливати на діяльність компанії та її менеджмент. А зважаючи на те, що структури, пов’язані з Фірташем, контролюють дві третини облгазів, купівля міноритарних часток йому буде вигідна.

«Газпром» перекупить облгази?

Що ж до «Газпрому», то, як зазначає Радіо Свобода експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко, йому цікаві облгази, оскільки це – ключ до внутрішнього ринку газу в Україні. Але російський монополіст хоче мати контрольні пакети акцій. Таким чином, експерт не виключає, що «Газпром» спробує їх купити на вторинному ринку.

«Навіщо зараз брати участь, якщо потім можна буде їх викупити у тих, хто їх приватизує, – каже Дяченко. – Тим більше, що у нас немає обмежень щодо цього».

Цього року ФДМ планував продати пакети акцій 20 облгазів. Наступним, після «Миколаївоблгаз» має бути приватизований «Івано-Франківськгаз». До приватизації готуються пакети акцій ще п’яти газопостачальних компаній – «Кримгазу», «Сумигазу», «Запоріжгазу», «Луганськгазу» та «Дніпропетровськгазу».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.