Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Життя після виборів. Чи втримається гривня?

Економіка 5213 переглядів

Опубліковано - 10.10.2012 10:26 | Всі новини | Версія для друку

Життя після виборів. Чи втримається гривня?
Життя після виборів. Чи втримається гривня?
Українській валюті загрожує девальвація, вважає екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

Під час прес-конференції у Луцьку Пинзеник назвав декілька причин ймовірної нестабільності української валюти і особливу увагу звернув на борги країни.

За словами екс-міністра, на цей час Україна загалом заборгувала 129 мільярдів доларів. Із них 60 мільярдів треба виплатити протягом року. У держави є резерви – 29,3 мільярда доларів, проте їх не можна використати на покриття заборгованості. Адже без грошових резервів неможливо керувати ситуацією в економіці. Отже, у влади залишається єдиний вихід: позичити цих 60 мільярдів доларів для оплати боргу.

«Чи легко країні позичити 60 мільярдів доларів? Не треба бути економістом, щоб зрозуміти, що це гра в рулетку: пощастить – не пощастить», – говорить Віктор Пинзеник.

Він зазначив, що така ситуація в Україні триває вже три роки. Попередні роки Україні ще вдавалося позичити гроші, а цього року – невідомо. Підтвердженням цього є прихована девальвація національної валюти: в серпні минулого року золотовалютні запаси НБУ становили 38,5 мільярда доларів, а зараз – 29,3 мільярди.

«Ніхто не може вгадати – нам позичать 60 мільярдів, 40, 30 чи нічого не позичать. А від цього залежить і обмінний курс. А вгадати це ніхто не може, бо це залежить не тільки від наших бажань, це ще й бажання того, хто позичає. А бажань нема», – заявив Пинзеник.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.