Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Куди поділася інфляція? Її просто сховали

Економіка 5362 перегляди

Опубліковано - 8.01.2013 12:28 | Всі новини | Версія для друку

Куди поділася інфляція? Її просто сховали
Куди поділася інфляція? Її просто сховали
За минулий рік в Україні не було інфляції – вперше за 10 років споживчі ціни навіть дещо знизилися, стверджують у Державній службі статистики. В уряді вважають це досягненням.

Проте експерти називають дефляцію ознакою кризи в економіці, а спроби штучно стримати ціни – загрозою для основних галузей.

Вперше з 2002 року, у кінці грудня, в порівнянні з груднем 2011 року, споживчі ціни знизилися на 0,2 відсотка.

Найбільше подешевшали продукти харчування, на 2,5 відсотка за рік. Овочі подешевшали на чверть, цукор – на 15 відсотків, і це великою мірою вплинуло на загальну картину дефляції, повідомляє Державна служба статистики.

Подорожчали лише транспорт, алкоголь, тютюн та безалкогольні напої, а плата за житлово-комунальні послуги майже не змінилася.

На останньому засіданні уряду прем’єр Микола Азаров таку стабільність гривні оцінив як досягнення уряду. Проте експерти так не вважають.

Економіст Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Дмитро Науменко в коментарі Радіо Свобода назвав дефляцію ознакою кризових явищ в Україні та результатом непродуманих дій уряду.

«Дефляція викликана передовсім монетарною політикою Нацбанку, який намагався втримати курс гривні. На міжбанківському ринку виник, фактично, гривневий «голод». Друге – інфляцію стримала відмова від підвищення цін на комунальні послуги. Це штучно сформована ситуація. Це вдарить передовсім по простих українцях, адже інфляцію фактично відклали на майбутнє. З іншого боку, дефляція є кризовим явищем в економіці. Ситуація на ринках в Україні та в Європі загалом залишається стагнуючою, і, за найобережнішими прогнозами, може виправитися за рік», – вважає експерт.

Дефляція невигідна виробникам – Лапа

Зазвичай подорожчання національної валюти (дефляція) шкодить галузям, які працюють на експорт, бо їхня продукція стає дорожчою в доларах, а відтак є менш конкурентною. Однак цього разу найбільшої шкоди завдано аграрному сектору, оскільки його продукція ще й подешевшала всередині країни, вважає директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

«Якщо собівартість цукру – 6,5 гривень за кілограм, а продають його (оптом) по 4,9, то кому буде надалі вигідно вирощувати цукровий буряк? Виходить якась дивна економіка. Головне питання не в тому, щоб інфляції не було зовсім, бо це нищить виробника, а в тому, щоб вона була в розумних межах, збалансована по різних товарних групах», – говорить Лапа.

Для порівняння, інфляція в Україні минулого року становила 4,6%, в попередні роки – була ще вищою. Водночас, на тлі відсутності інфляції минулого року Україна не мала й економічного зростання: ВВП виріс за рік лише на пів відсотка.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.