Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Підлеглих Табачника підозрюють у фальсифікації законопроекту

Скандал 4876 переглядів

Опубліковано - 15.01.2013 11:42 | Всі новини | Версія для друку

Підлеглих Табачника підозрюють у фальсифікації законопроекту
Підлеглих Табачника підозрюють у фальсифікації законопроекту
Опозиція підозрює підлог законопроекту. Проект закону “Про вищу освіту” мав бути поданий на розгляд Верховної Ради після погодження з профільним міністерством.

Про це пише Комерсант-Україна.

Зокрема, 3 грудня 2012 Кабмін затвердив законопроект, підготовлений робочою групою під керівництвом ректора Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Михайла Згуровського. Документ, який більше року обговорювали з ректорами, студентами та представниками влади, був переданий на узгодження в міністерства. У ньому частину функцій Міносвіти пропонувалося передати колегіальному органу - Національному агентству з питань якості освіти. Також розширювалася автономія вузів.

Законопроект опозиції також передбачає передати деякі функції Міносвіти незалежним органам. Наприклад, для оцінки роботи вузів автори пропонують створити агентство зовнішнього забезпечення якості вищої освіти, для ліцензування та акредитації вузів - Національну комісію регулювання освіти і науки, для оцінки професійного навчання - кваліфікаційні центри при професійних асоціаціях.

"Головне завдання - децентралізувати управління у сфері освіти. Зараз міністерство фактично саме себе контролює, тому в його діяльності так багато різних порушень", - пояснила "Комерсант" одна з авторів документа, голова Комітету ВР з питань освіти та науки Лілія Гриневич.

Разом з тим 28 грудня законопроект на цю ж тему зареєстрували в Раді народні депутати Сергій Ківалов, Микола Сорока та Григорій Калетник (всі - Партія регіонів). Документ, навпаки, зберігав за Міносвіти діючі адміністративні повноваження в частині ліцензування і акредитації вузів, присвоєння наукових ступенів.

Як стало вчора відомо "Комерсант", після узгодження з міністерствами законопроект, розроблений під керівництвом Михайла Згуровського, став схожий на документ "регіоналів". Він зберігає всі існуючі повноваження міністерства і передбачає нові причини для відрахування студентів - за "академічний плагіат" і "порушення правил внутрішнього розпорядку вузу".

Ці зміни стали сюрпризом для учасників робочої групи. "Перед Новим роком Кабінет міністрів затвердив наш законопроект і подав його на погодження в міністерства. І ось несподівано ми дізнаємося, що в понеділок міністр освіти Дмитро Табачник намагався винести на засідання уряду абсолютно інший документ. Це фальсифікація! Якщо Кабмін схвалить і внесе в Раду варіант , запропонований Табачником, ми відкрито заявимо про те, що не маємо до цього відношення", - розповів "Комерсант" один з учасників робочої групи, президент Національного університету" Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.