Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі

У світі науки 6467 переглядів

Опубліковано - 15.01.2013 13:36 | Всі новини | Версія для друку

Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Деякі з найстаріших осадових порід широко зустрічаються на поверхні планети. Одним з таких місць є розташований в північно-західній частині Австралії регіон Пілбара (Pilbara).

Подорожуючи в районі прибережної зони, тут можна зустріти сліди життя, які існувала на планеті приблизно 3,49 мільярда років тому.

До такої думки схиляються учені з університету Старого Домініону (Old Dominion University), які виявили в місцевому пісковику відбитки, які є, судячи з усього, слідами життєдіяльності найдавніших бактерій планети.

У статті, опублікованій за результатами щорічної конференції вчених, що проходила з 4 по 7 листопада в місті Шарлотта, фахівці розповідають, що мова йде про так звані бактеріальні спільноти - ціанобактеріальні мати. Проте, детальне дослідження складу каменів не виявило присутності жирів, білків і тим більше самих мікробів, однак дещо все-таки переконало дослідників у правоті первинних припущень.

Так, було виміряне співвідношення ізотопу вуглецю 12C до 13C. Для джерел, не пов’язаних з органікою, такий показник зазвичай становить 1,99. У цьому ж випадку вміст ізотопу 13C виявився значно меншим, і вищевказаний параметр був зовсім іншим. Це, на думку дослідників, вказує на активність живих організмів, що колись мешкали в цих місцях.

Оскільки вік каменів оцінюється в 3,49 млрд років, науковці пропонують вважати знахідку найдавнішою з виявлених слідів життєдіяльності органіки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.