Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ22 Травня+22°36%745мм3м/c23.05+24°24.05+24°25.05+21°

Наш банер

Наш банер


Здобутки проФФесіоналів. “Нафтогаз” програв Стокгольмській арбітраж

Газоват 5189 переглядів

Опубліковано - 21.02.2013 09:06 | Всі новини | Версія для друку

Здобутки проФФесіоналів. “Нафтогаз” програв Стокгольмській арбітраж
Здобутки проФФесіоналів. “Нафтогаз” програв Стокгольмській арбітраж
Стокгольмський арбітраж зобов’язав “Нафтогаз”“ виконати контракт з італійським трейдером Italia Ukraina Gas і поставити йому 13,1 млрд кубометрів газу за цінами 2003 року - $ 110 за тисячу кубометрів при нинішньої його вартості в $ 416.

У розпорядженні "КомерсантЪ-Украина" опинився текст рішення Стокгольмського арбітражу NV 007/2008 від 19 грудня 2012 року.

Згідно з ним, НАК "Нафтогаз України" зобов’язана виконати умови угоди з італійською компанією Italia Ukraina Gas (IUGAS) від 24 грудня 2003 року і продати їй 13,1 млрд кубометрів газу за ціною $ 110 за 1 тис. кубометрів. Для порівняння: у Росії "Нафтогаз" зараз купує паливо по $ 416 за тисячу кубометрів, тобто виконання рішення суду загрожує монополії втратами на суму $3,9 млрд. Суд також зобов’язав НАК заплатити газотрейдеру штраф у розмірі $ 12,7 млн за затримку постачання.

2010 року НАК програла перший процес, але тоді рішення було набагато м’якше - компанія повинна була відшкодувати близько $ 200 млн збитків. У Нафтогазі вирішили оскаржити це рішення, і результатом нового розгляду став програш монополії в грудні минулого року.

Контракт між IUGAS і Нафтогазом підписаний в Києві заступником голови правління НАК Ігорем Вороніним і уповноваженим італійської компанії Андреа Мієлє. Планувалося, що газ постачатиметься з 1 січня 2004 по 31 грудня 2013 року в обсязі 1,3 млрд кубометрів на рік на умовах доставки в пункт прийому Великі Капушани на українсько-словацькому кордоні. На той час НАК одержувала туркменський газ по $50 за тисячу кубометрів, і планувала заробити на цих поставках близько $ 780 млн в рік.

Згідно з матеріалами суду, в 2004-2005 роках поставки газу за контрактом не здійснювалися. У НАК це пояснюють тим, що IUGAS не уклала угоду зі словацькою газотранспортною компанією SPP на його транспортування. Такий договір з’явився лише в 2006 році, коли Газпром перекупив весь обсяг туркменського газу, позбавивши Україну можливості його купівлі. Весь газ в країну стала імпортувати компанія RosUkrEnergo (на той момент 50% належало Газпрому, 45% - Дмитру Фірташу, 5% - Івану Фурсіну), а продавали його через "УкрГаз-Енерго", що унеможливило виконання угоди.

Офіційно в IUGAS і Нафтогазі рішення суду не коментують. Але джерело видання у НАК повідомило, що монополія не збирається виконувати контракт і виплачувати штраф, незважаючи на рішення Стокгольмського суду. "Ми маємо повне право не виконувати це рішення, поки воно не буде підтверджено в українському суді", - пояснив співрозмовник видання.

Він стверджує, що Італія була технічно не готова приймати газ, а у IUGAS навіть немає можливості забезпечити його збут. Крім того, в НАК пропонували італійському трейдеру виконати договір, переглянувши формулу і піднявши ціну газу. Але компанія відмовилася йти на поступки. Зараз в Нафтогазі готують зустрічний позов.

Президент київського міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук зазначає, що претензії IUGAS потенційно можуть призвести до банкрутства Нафтогазу. Тодійчук зазначає, що рішення Стокгольмського арбітражного суду грає на руку Газпрому в переговорах про створення газотранспортного консорціуму. "Критична маса фінансових проблем може змусити українську сторону піти на поступки Росії", - не виключає експерт.

Директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар не виключає, що рішення суду може бути пов’язано з навмисними діями з боку Нафтогазу. "Ми вже були свідками того, як в питанні повернення 11 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo НАК зайняла спочатку програшну позицію в Стокгольмському арбітражі. Не виключено, що ми бачимо повторення історії та сьогодні", - допускає Гончар.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...