Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна - не Росія. Генетично

У світі науки Регіон: Харківська область 20103 перегляди

Опубліковано - 28.02.2006 12:31 | Всі новини | Версія для друку

Україна - не Росія. Генетично
Україна - не Росія. Генетично
Українці генетично ближчі до європейців, наприклад - чехів, хорватів і німців, ніж до росіян. Це висновки спеціалістів Харківського медико-генетичного центру. У дослідженні брали участь двісті сорок сімей - усі вони українці як мінімум у другому поколінні.

Генетики стверджують: у наукової праці є й прикладний характер. Тепер вітчизняним медикам буде набагато легше лікувати цілу низку складних хвороб.

Мітохондрії. Генетики називають їх атомною електростанцією клітки, яка відповідає за всі процеси в організмі людини. Цей ген протягом декількох років вивчали в Європі, у тому числі, й в Україні. Мутації саме цього гена викликають складні захворювання серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату, а іноді - й раптову смерть. Результати досліджень показали, що навіть історію людства багато в чому варто переглянути.

Наприклад, перші люди, які переселилися до Америки, як показав генетичний аналіз, були з Західного Сибіру. Ще один висновок: в усіх народів, включаючи і європейців, є загальні африканські гени. Особливості українського гена - у суміші генів європейців та азіатів.

Олена Гречаніна, директор медико-генетичного центру:
«Істотна азіатська домішка, вона, очевидно, позначилась і на наших особливостях зовнішніх, і на нашій поведінці, однаковою мірою, як і європеоїдні гени».


Сьогодні в медико-генетичному центрі - академік Володимир Семиноженко. Завдяки йому центр отримав унікальне діагностичне обладнання. Зараз у планах голови Північно-східного наукового центру - допомогти генетикам отримати новий статус.

Володимир Семиноженко, голова Північно-східного наукового центру:
«На цьому рівні центр не може залишатися. Він має лише розвиватися. Його розвиток має бути пов'язаний з його статусом. Мінімум – Академія медичних наук. Або національна академія наук. Це є місце прописки, від цього буде вигравати і Харків, і Харківщина, і генетична наука, і сам центр».


У наступні три роки вітчизняні вчені обіцяють створити філогенетичне дерево - своєрідну таблицю генетичних хвороб українців. І обіцяють навчитися їх лікувати.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.