Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Черговий блеф “Газпрому”: тепер навколо українських ПСГ

Газоват 5400 переглядів

Опубліковано - 30.06.2013 16:55 | Всі новини | Версія для друку

Черговий блеф “Газпрому”: тепер навколо українських ПСГ
Черговий блеф “Газпрому”: тепер навколо українських ПСГ
Російський “Газпром” вирішив розповісти потенційним партнерам України, які можуть укласти угоди на використання українських підземних сховищ газу, про свій “негативний” досвід закачування газу в ПСГ.

Про це, як передають російські інформагентства, заявив на прес-конференції голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, відповідаючи на запитання щодо його позиції стосовно планів України створити енергетичний хаб.

"Україна може будь-які проекти в енергетичній газовій сфері пропонувати зарубіжним партнерам, але я хочу сказати про досвід "Газпрому". Україна каже, що в її сховищах можна було б зберігати газ - закачувати його влітку і продавати взимку. У "Газпрому" є досвід завантаження газу в ПСГ України - досвід суто негативний", - сказав Міллер.

Він повідомив, що в кінцевому підсумку питання було врегульоване з українськими партнерами, але для себе "Газпром" прийняв рішення не зберігати газ в ПСГ України.

"Ми для себе прийняли дуже жорстке рішення на підставі цього сумного непростого досвіду: ніколи, ні за яких умов не завантажувати газ у ПСГ України, які б умови наші українські друзі нам не пропонували. Ми на сьогоднішній день газ в ПСГ України не завантажуємо і завантажувати не будемо", - заявив Міллер.

Примітно, що напередодні "Газпром" вирішив виділити Україні $ 1 млрд авансу за транзит, який піде на придбання газу для завантаження в ПСГ.

Як повідомлялося раніше, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що Україна близька до досягнення контрактів з європейськими компаніями про зберігання ними газу в підземних сховищах (ПСГ) на своїй території.

Україна веде переговори з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною та іншими європейськими країнами щодо використання ними українських ПСГ.

У попередні роки до початку опалювального сезону Україна накопичила в ПСГ близько 22-25 млрд куб. м газу, не в останню чергу для гарантії безперебійного транзиту, а також забезпечення газом українських споживачів. Але в 2012 році Україна відмовилася допомагати Росії забезпечувати стабільний транзит за свій рахунок: "Нафтогаз" запропонував "Газпрому" самому потурбуватися про резервний запас газу, адже саме з ним покупці (країни ЄС, СНД, Туреччина тощо) уклали контракти на безперебійне постачання газу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.