Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Що відбувається з вітчизняною нафтопереробкою?

Економіка 5479 переглядів

Опубліковано - 15.07.2013 17:03 | Всі новини | Версія для друку

Що відбувається з вітчизняною нафтопереробкою?
Що відбувається з вітчизняною нафтопереробкою?
Обсяги нафтопереробної галузі в Україні суттєво скоротилися ще кілька років тому.

Про це в коментарі заявив заступник директора науково-технічного центру «Псіхея» Геннадій Рябцев.

«Нафтопереробна галузь України вмерла вже кілька років тому, тож говорити наразі про певні суттєві зміни неможливо. Це пов’язано з відсутністю державного контролю над виконанням інвестиційних зобов’язань власників нафтопереробних заводів. Вони сподівалися, що їм і надалі забезпечуватимуть тепличні умови діяльності», – зазначив він.

«2005 року українські заводи закривалися чи не виходили з ремонту за надуманими причинами. Поки можна було дурити українського споживача, власники заводів це робили. А нині виявилося, що використовувати цей спосіб вже неможливо, тому що ринок відкритий і з’явилося чимало конкурентів, котрі подбали про модернізацію виробництва», – пояснив Рябцев, додавши, що до поглиблення проблеми призвело і лобіювання інтересів певних підприємств та відсутність стратегії розвитку української промисловості.

На думку експерта, поки в Україні не будуватимуть нові нафтопереробні заводи, говорити про відновлення виробництва нафтопродуктів у повному обсязі не має сенсу.

«Однак, це не означає, що в Україні взагалі немає виробництва. Коли йдеться про обсяги скорочення переробки нафти, то враховуються чомусь лише шість НПЗ (нафтопереробних заводів. - Ред.) та один ГПЗ (газопереробний завод. - Ред.). Однак, ніхто не каже, скільки насправді виробників нафтопродуктів в Україні. А їх – понад сотня. Хоча їхню продукцію ніхто не обліковує», – зауважив Рябцев.

Як повідомлялося раніше, згідно з даними Міненерго, у першому півріччі на українських нафтопереробних заводах переробили трохи більше 1,5 млн т нафти або на 43% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Статистика стосується лише двох з семи підприємств: Кременчуцького НПЗ і Шебелинського ГПЗ.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.