Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«У каламутній воді..» Навіть експерти не розуміють механізмів випуску та обігу векселів

Економіка 5199 переглядів

Опубліковано - 17.07.2013 09:56 | Всі новини | Версія для друку

«У каламутній воді..» Навіть експерти не розуміють механізмів випуску та обігу векселів
«У каламутній воді..» Навіть експерти не розуміють механізмів випуску та обігу векселів
Механізм випуску і обігу казначейських векселів для оформлення заборгованості, зокрема щодо податку на додану вартість, залишається незрозумілим, і тому сприйняття цього продукту залишається неоднозначним.

Про це під час спілкування з журналістами у вівторок заявили президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіалу і голова правління «Райффайзен Банку Аваль» Володимир Лавренчук.

«Поки навіть не дуже зрозуміло, як працюватиме інструмент, і як його можна буде застосувати. Найгірший варіант, коли його не зможуть купувати фінансові інвестори, а виробники не зможуть повернути гроші після закінчення терміну дії такого сертифікату (векселя - УНІАН)», - підкреслив Фіалу. За його словами, попередній досвід використання в Україні ПДВ-облігацій тут навряд чи застосовний. «Я боюся, що векселі торгуватимуться з куди вищим дисконтом, ніж ПДВ-облігації. Пропозицій векселів буде багато, оскільки ними почнуть гасити інші зобов’язання бюджету», - сказав Фіалу.

У свою чергу Лавренчук зазначив, що поки немає методології випуску таких паперів. «Ми не знаємо цього продукту. ПДВ-облігації були відомі, що буде з векселями – ми не знаємо. І поки не буде методології, ми можемо тільки фантазувати на цю тему», - зауважив банкір.

Як повідомлялося раніше, 4 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", що дозволяє реструктуризувати бюджетну заборгованість, зокрема щодо податку на додану вартість, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю.

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко заявляв, що обсяг поточної заборгованості з відшкодування ПДВ становить 4,5 млрд грн, і ще 11 млрд грн, які на сьогодні оспорюються в судах. Простроченої заборгованості, за словами Клименка, в Україні немає.

При цьому Клименко запевнив, що зі свого боку Міндоходів зробить все можливе, щоб зробити вексель по-справжньому привабливим фінансовим інструментом.

Проте у Федерації роботодавців підрахували, що обсяг втрат оборотних коштів підприємств у разі повноцінного введення в обіг казначейських векселів може становити 20 млрд грн. Кабінет міністрів України двічі, у 2004 р. і у 2010 р., оформляв ПДВ-облігаціями свою прострочену заборгованість перед суб’єктами господарювання з відшкодування їм податку на додану вартість. Під час останнього випуску було емітовано чотири транші загальним обсягом 16,4 млрд грн. Термін обігу випущених паперів - до 2015 року. Підприємства - держателі ПДВ-облігацій могли або залишати їх собі, або продавати з дисконтом, поповнюючи свої оборотні кошти.

За заявою прем’єр-міністра України Миколи Азарова, завдяки такому інструменту фактично вдалося ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування ПДВ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.