Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Сонці утворилася гігантська коронарна діра

У світі науки 8608 переглядів

Опубліковано - 31.07.2013 16:45 | Всі новини | Версія для друку

На Сонці утворилася гігантська коронарна діра
На Сонці утворилася гігантська коронарна діра
Американські вчені оприлюднили фото коронарної гігантської дірки на Сонці.

На фото видно, що темна область накриває шапкою майже всю полярну частину Сонця. Її називають корональною дірою, оскільки подібні аномалії виникають у верхніх шарах сонячної атмосфери - в сонячный короні, повідомляє ТСН з посиланням на Комсомольскую правду в Украине.

Діра була помічена 18 липня 2013 року. В поперечнику її розміри становлять майже мільйон кілометрів.

"Нічого страшного не відбувається. Дірки такого розміру виникали і раніше. Хоча і не часто", - заспокоїв старший науковий співробітник Інституту сонячно-земної фізики СО РАН, директор астрономічної обсерваторії Іркутського державного університету, доктор фізико-математичних наук Сергій Язєв.

Темні області - це лише ділянки зниженої щільності та температури. Однак, за словами вченого, корональні діри - це ще й потужні джерела сонячного вітру. Як і корональні викиди-спалахи. І в тому і в іншому випадках світило "вистрілює" сонячною речовиною, яка спрямовується в космос і потрапляє на Землю, викликаючи магнітні бурі, що впливають на самопочуття людей.

Отже, величезна діра кілька днів буквально засипала нашу планету сонячною речовиною. Тому не дивно, що останній тиждень липня люди масово скаржилися на проблеми зі здоров’ям.

Нагадаємо, не так давно вчені докладно пояснили, чим небезпечні спалахи на Сонці. Вони впливають не тільки на здоров’я людей, що живуть на Землі, але і на космонавтів, а також виводять із ладу супутники.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.