Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Греф засудив енергетичний “держкапіталізм”

Світ навколо нас 6595 переглядів

Опубліковано - 16.02.2007 23:35 | Всі новини | Версія для друку

Греф засудив енергетичний “держкапіталізм”
Греф засудив енергетичний “держкапіталізм”
Міністр економічного розвитку і торгівлі Росії Герман Греф вважає об'єднання активів “Газпрому” і вугільної компанії СВЕК “небезпечною практикою в економічній політиці країни”.

"Якщо всі активи "Газпрому" застосувати до всієї економіки країни, то ми отримаємо державний монополістичний капіталізм ХIХ століття", - заявив Греф сьогодні на Красноярському економічному форумі.

Це, за його словами, "відкине нашу країну далеко назад в її економічному розвитку".

Раніше плани створення енергохолдінгу піддав критиці глава РАО "ЄЕС Росії" Анатолій Чубайс: "Я можу сказати тільки, що це великий успіх для акціонерів СВЕК і велика помилка держави".

"Я вважаю держкапіталізм безвихіддю, яка, на щастя, стане очевидною для всіх держкапіталістів", - сказав Чубайс журналістам у вівторок.

На думку Чубайса, інвестиції "Газпрому" слід було б зосередити на профільному бізнесі.

"Мені вбачається не зовсім правильною ситуація, коли у "Газпрому" все добре з нафтою, все добре з нафтохімією, із ЗМІ, з вугіллям тепер добре, і лише з однією дрібною деталлю не добре - з газом", - відмітив він.

8 лютого глава газового монополіста Олексій Міллер і генеральний директор найбільшої в Росії Сибірської вугільної енергетичної компанії Владимир Рашевський підписали протокол про створення спільної компанії на основі електроенергетичних вугільних активів.

Планується, що операція буде завершена в першому півріччі 2007 року. "Газпром" отримає в новій компанії 50% плюс одна акція, акціонери СВЕК - 50% мінус одна акція. Експертні оцінки її майбутньої капіталізації різняться від 10 до 20 млрд. доларів.
"Кращий постачальник"

Як заявляють в "Газпромі", "мета нової компанії - стати одним з лідерів російської електроенергетики і здобути провідні позиції в світовій енергетичній і вугледобувній галузі".

На СВЕК припадає близько 36% виробництва і 20% експорту енергетичного вугілля в Росії. Зокрема, компанія в 2006 році поставила до Великобританії майже 9 млн. тон енергетичного вугілля, забезпечивши 22% його імпорту в Сполучене Королівство.

На щорічній конференції "Вугілля Британії", на початку лютого, СВЕК другий рік поспіль, був визнаний кращим зарубіжним постачальником енергетичного вугілля.

Підприємства "СВЕК" розташовані в Красноярському, Приморському і Хабаровському краях, Читинській, Кемеровській, Іркутській областях, Бурятії й Хакасії.

Газовий дефіцит

Експерти зв'язують майбутнє створення вугільного холдингу під егідою "Газпрому" з дефіцитом "блакитного палива", що намітився, і неринковими внутрішніми цінами на газ.

Останніми роками здобич газу в Росії росте украй поволі. Згідно докладу Мінпроменерго, опублікованому в листопаді минулого року, дефіцит газу в 2007 році складе 4,2 млрд. кубометрів, в 2010 - 27,7 млрд. кубометрів, і в 2015 - 46,6 млрд. кубометрів.

У цих умовах "Газпром" прагне нарощувати частку вугілля у внутрішньому енергетичному балансі, щоб виконувати зобов'язання перед зарубіжними споживачами.

В даний час за рахунок вугілля покривається лише 15% паливних потреб російської енергетики.

Проте, як вважає виконавчий директор Центру по ефективному використанню енергії Ігор Башмаков, переведення теплових електростанцій, що працюють на газі, і котельних на вугілля складний, затратний і чреватий негативними екологічними наслідками.

У зв'язку з цим, вважає експерт, частка вугілля в енергобалансі Росії якщо й буде рости, то повільно.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.