Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Під час сну мозок очищується від токсинів

У світі науки 11411 переглядів

Опубліковано - 21.10.2013 18:23 | Всі новини | Версія для друку

Під час сну мозок очищується від токсинів
Під час сну мозок очищується від токсинів
Мозок використовує періоди сну для того, щоб позбутися токсинів, які накопичилися в ньому впродовж дня. Як вважає група американських вчених, цей механізм є однією з основних причин сну.

Науковці виявили, що під час сну нейрони зменшуються і між ними виникають проміжки, які заповнюються мозковою рідиною. У статті, опублікованій в журналі Science, вчені також висловлюють припущення, що порушення в механізмі виведення токсичних білків можуть викликати хвороби мозку.

Біологів вже давно цікавить питання, чому всі тварини поринають в сон, попри те, що це робить їх більш уразливими для хижаків.

Відомо, що сон відіграє важливу роль у формуванні спогадів і обробці засвоєної інформації, але вчені з медичного центру при університеті Рочестера дійшли висновку, що однією з головних функцій сну може бути очищення мозку.

"Мозок має обмежену кількість енергії, і, як виглядає, він повинен обирати між двома різними функціональними станами - неспанням або сном (чи очищенням)", - каже одна із дослідників, доктор Майкен Недергаард.

Результати спостережень науковців засновані на відкритті минулого року так званої глімфатичної системи, яка діє в мозку спеціально для видалення шкідливих речовин.
Науковці, які сканували мозок мишей, виявили, що під час сну глімфатична система збільшує активність у 10 разів.

За словами доктора Неделігаарда, цей механізм критично важливий для нормального функціонування мозку, але він може працювати лише в періоди сну.

"Поки що це тільки припущення, але схоже, що мозок витрачає масу енергії на прокачування рідини через свої тканини, а це несумісно з обробкою інформації", - каже вона.

За її словами, справжнє значення цих результатів стане очевидним тільки після досліджень на людях, і проведення таких експериментів з використанням магнітно-резонансної томографії організувати відносно нескладно.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.