Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Захист виробника за Януковичем. Донецька ВЕЗ бакрутує виробників м'яса

Економіка 8562 перегляди

Опубліковано - 20.02.2007 15:58 | Всі новини | Версія для друку

Захист виробника за Януковичем. Донецька ВЕЗ бакрутує виробників м'яса
Захист виробника за Януковичем. Донецька ВЕЗ бакрутує виробників м'яса
На українському ринку м'яса постала критична ситуація.

Про це заявив журналістам голова Союзу птахівників України Олександр Бакуменко.

Він уточнив, що кризу насамперед пов'язано зі збільшенням завезення дешевої імпортної сировини на українські м'ясокомбінати. За словами О.Бакуменка, значну частину цієї сировини було ввезено через Вільну економічну зону "Донецьк" без сплати потрібних митних зборів.

З огляду на ситуацію, що створилася, українські виробники м'яса не можуть здати свою продукцію на м'ясокомбінати, які "відмовляються приймати цю продукцію, тому що їх забито дешевою імпортною сировиною". "Вона завозиться до України за давальницькими схемами, і тут залишається", - наголосив голова Союзу птахівників.

За даними Союзу птахівників, в IV кварталі 2006 р. імпорт м'яса до України становив 95 тис. т, тоді як в IV кварталі 2005 р. - 50,4 тис. т. 2006 р. через ВЕЗ до України ввезено 121,6 тис. т м'яса і субпродуктів, зокрема, через ВЕЗ "Донецьк" - 79,3 тис. т. При задекларованій митній вартості м'яса і м'ясопродуктів у 3,523 тис. грн/1 т втрати бюджету Союз птахівників України оцінює в 900 млн грн.

Тим часом 14 лютого у Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо заборони ввезення до України м'ясосировини - товарів груп 01, 02 згідно УКТ ЗЕД із метою подальшого використання їх в операціях із давальницькою сировиною. Законопроект внесли на розгляд депутати від БЮТ Іван Кириленко, Євген Сігал і депутат від СПУ Василь Сільченко. Законопроект має на меті запобігти несанкціонованому ввезенню до України продовольчих продуктів різних видів.

За офіційною інформацією Держмитслужби України, 2006 р. середня митна вартість кг. імпортованої м'ясосировини становила 0,8 дол., що значно нижче оптової закупівельної ціни, яка існує на ринках США та країн Євросоюзу. Протягом 2006 р. більш, ніж третину імпортованого м'яса, а саме 78 247 тис. т було ввезено до України як давальницьку сировину. "Мізерну частку цієї продукції було реально перероблено та вивезено з України, решта "транзитом" потрапила на вітчизняний ринок. Від такого імпорту державний бюджет втратив і надалі втрачає сотні мільйонів гривень несплаченого мита та податків", - зазначають автори законопроекту.

Як повідомлялося раніше, прем'єр Янукович доручив урядовцям поширити досвід ВЕЗ "Донецьк" на всю територію України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.