Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські військові наступають на Луганськ

Захист держави Регіон: Луганська область 6094 перегляди

Опубліковано - 16.06.2014 11:02 | Всі новини | Версія для друку

Українські військові наступають на Луганськ
Українські військові наступають на Луганськ
Бої між силами АТО та проросійськими бойовиками відбуваються фактично на околицях Луганська.

Українські силовики підходять до міста з кількох сторін. В свою чергу сепаратисти чинять опір і, за свідченнями очевидців, вже традиційно розміщуються у житлових кварталах.

Вночі та вранці жителі Луганська чули потужні вибухи. Зокрема, протистояння триває у селищі Станиця Луганська. Значна частина жителів селища зараховує себе до донських козаків, яких не раз можна було побачити в лавах сепаратистів.

Також надходила інформація, що на блок-постах бойовиків поблизу селища бачили людей кавказької зовнішності.

Одна з жителів селища розповіла Радіо Свобода, що змушена переховуватися у підвалі, побоюючись потрапити під обстріл. За словами очевидців, поблизу селища вони спостерігають велике скупчення бронетехніки Збройних сил України.

Бойовики «вселилися» в університетський гуртожиток

Самі ж бойовики теж не гають часу, зосереджуючи свої сили у східних житлових кварталах міста. Зокрема, озброєні сепаратисти захопили гуртожитки Східноукраїнського університету. Приміщення знаходяться якраз в районі виїзду на селище Станиця Луганська.

Крім того, за повідомленням прес-служби обласного управління МВС, озброєні люди захопили одну з будівель компанії «Луганськгаз» і встановили там кулемет. Будівля стоїть на іншій околиці міста – у напрямку міста Щастя, яке на вихідних було зачищене від сепаратистів і зараз від нього наступають сили АТО.

Напередодні, за повідомленням ЗМІ, у цьому напрямку силовики звільнили село Весела Гора, яке в 20 хвилинах їзди на автомобілі від Луганська. Сьогодні вранці надійшла інформація, що в цьому ж районі відбувся бій поблизу селища Металіст.

Ще одним напрямком для наступу сил АТО міг стати напрямок луганського аеропорту. Там, як відомо, перебувають українські десантники. І бойовики їх постійно обстрілюють. Саме тут сталася жахлива трагедія з транспортним літаком ІЛ-76. Але про можливу атаку з аеропорту поки інформації немає.

Настрої жителів Луганська

Життя в Луганську начебто особливо не змінилося. Продовжує ходити громадський транспорт. Працюють крамниці. Дефіциту продуктів харчування не спостерігається. Щоправда магазини, які раніше працювали цілодобово, тепер працюють до 21:00-22:00.

Попри зовнішній спокій, серед людей присутні панічні настрої. Все ж таки звуки вибухів роблять свою справу. Люди, з якими довелося поспілкуватися кореспонденту Радіо Свобода, побоюються що вони можуть опинитися під обстрілом, адже проросійські бойовики облаштовуються поряд з їхніми домівками. Приклад цьому університетський гуртожиток та інші захоплені адмінбудівлі.

Чимало луганчан або вже виїхали, або ще планують виїхати в більш безпечне місце. Батьки намагаються вивезти з міста своїх дітей. Люди їдуть у різних напрямках, хтось в інші області України, а хтось до родичів у Росію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.