Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”

За межею віків 14965 переглядів

Опубліковано - 21.04.2007 14:15 | Всі новини | Версія для друку

Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”
Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”
Піраміди Гізи прибрані із списку “нових семи чудес світу”, інтернет-конкурсу, ініційованого швейцарсько-канадським кінематографістом Бернардом Вебером.

Це зроблено на прохання єгипетської влади, обуреної власне проектом по вибору найвидатніших споруд в світі.

"Піраміди - єдине стародавнє диво, що збереглося, воно не потребує ніякого голосування, це просто смішно", - заявив Захі Хавасс (Zahi Hawass), голова Вищої ради з вивчення давнини. Його цитує агентство France Presse.

Конкурс Вебера, підтримуваний ЮНЕСКО, був започаткований в 2004 році. Його фінал відбудеться 7 липня 2007 року. У короткому списку, сформованому восени 2006-го, фігурувала 21 кандидатура, але, після протесту Єгипту, піраміди з нього зникли. Вебер спробував знайти компроміс і запропонував назвати піраміди "почесним кандидатом" на звання "нових семи чудес", але і це формулювання було визнане в Каїрі образливим.

Оригінальний список семи чудес склав старогрецький історик Геродот. До нього входили Александрійський маяк, колосс Родоський, храм Артеміди в Ефесі, статуя Зевса в Олімпії, висячі сади Семіраміди, мавзолей в Галікарнасі й єгипетські піраміди.

Бернард Вебер запропонував користувачам Інтернету скласти свій список. В якості кандидатів в ньому присутні Велика Китайська стіна, Тадж-махал, собор Василя Блаженного, статуї острова Пасхи, повідомляє Lenta.ru.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.