Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Нафтогаз» виставив «Газпрому» умови купівлі газу в третьому кварталі

Газоват 7786 переглядів

Опубліковано - 5.08.2016 13:07 | Всі новини | Версія для друку

«Нафтогаз» виставив «Газпрому» умови купівлі газу в третьому кварталі
«Нафтогаз» виставив «Газпрому» умови купівлі газу в третьому кварталі
У третьому кварталі 2016 року ціна газу, яку пропонує російська компанія «Газпром», очікується нижчою за ціну газу з європейського напрямку.

Цим директор із розвитку бізнесу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко пояснив припинення його компанією в травні купівлі газу для зберігання у підземних сховищах.

«Ми виставили «Газпрому» ряд умов, за яких ми зможемо купувати їхній газ у третьому кварталі. Якщо ми би цього не зробили, «Газпром» би використав це проти нас у Стокгольмському арбітражі, намагаючись довести, що ми безпідставно порушуємо наші контракті зобов’язання за принципом «бери або плати», що ми не купуємо газ у «Газпрому» навіть тоді, коли його ціна є найнижчою», – аргументував у Facebook свою позицію Вітренко.

За його словами, «ціна питання» для України тільки по зобов’язаннях «бери або плати» перевищує 66 мільярдів доларів США.

«Ми не дамо «Газпрому» такий шанс, вибачайте. Виставивши ці умови «Газпрому», ми не могли почати контрактувати газ із європейського напрямку, не дочекавшись відповіді з боку «Газпрому», – додав директор із розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України».

На початку червня Вітренко заявляв, що за сім кварталів, упродовж яких компанія «Нафтогаз України» не купувала російського газу або обмежувала його придбання, вдалося заощадити щонайменше 450 мільйонів гривень. Він також назвав неринковою пропозицію Росії щодо постачання газу в Україну за ціною 177 доларів за тисячу кубометрів у третьому кварталі 2016 року.

Україна останнім часом припинила закупівлі російського газу, купуючи його натомість у країнах Європи за реверсною схемою. Київ використовує для цього частину своїх газогонів у зворотному від проектного напрямку. Востаннє Україна купувала російський газ – 2 мільярди кубометрів для своїх сховищ для проходження зими – наприкінці листопада 2015 року, після чого знову припинила його закупівлі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.