Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вандали поглумилися над Херсонесом: зруйновані колони

Надзвичайна подія Регіон: Автономна республіка Крим 8891 перегляд

Опубліковано - 14.05.2007 10:35 | Всі новини | Версія для друку

Вандали поглумилися над Херсонесом: зруйновані колони
Вандали поглумилися над Херсонесом: зруйновані колони
У ніч на неділю в Севастополі на території Національного заповідника Херсонес Тавричеський вандали зруйнували чотири колони руїн древнього храму Базиліку у базиліку, побудованого в Х столітті.

"Коли храм розкопали, археологи встановили престол та колони на "рідні" місця, вони стояли так десятки років. Падаючи, деякі колони розкололися надвоє", - розповів генеральний директор заповідника Леонід Марченко. Він також зазначив, що трохи пошкоджена мозаїчна підлога храму.

У Херсонесі вже були випадки руйнування історичних пам’яток. За словами директора заповідника, на охорону історичних цінностей виділяється недостатньо коштів. Співробітники музею відновлюють зруйновані колони. Розмір заподіяних заповідникові збитків уточнюється.

Перший віце-мер Севастополя Володимир Казарін повідомив про те, що в зв’язку з інцидентом міська адміністрація планує підсилити охорону заповідника.

Пошкоджений храм відомий під назвою Базилік у базиліку. Перший храм на цьому місці був побудований у VI столітті. ДО X століття він був зруйнований, і в цей час на його місці побудували нову базиліку.

Археологічний музей, який згодом перетворився в заповідник, був заснований у Херсонесі в 1892 році. Загальна площа заповідника складає близько 500 гектарів. Музейні збірки налічують більше 200 тис. експонатів, багато з яких є унікальними.

На сьогодні у фондах Херсонесу Тавричеського зберігається близько 200 тис. знахідок, однак через відсутність пристосованих приміщень севастопольці та гості можуть побачити тільки 10% експонатів. А дві старовинні пам’ятки раннього християнства, які нещодавно були знайдені - склепи III-IV сторіччя нашої ери через відсутність коштів для організації охорони та консервації довелося знову закопати до кращих часів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.