Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні активно розвивається зелений туризм, але немає відповідних законів

Туризм 16446 переглядів

Опубліковано - 19.05.2007 02:03 | Всі новини | Версія для друку

У дворі садиби зеленого туризму “Звенигород” (с.Балико-Щучинка, Київська область)
У дворі садиби зеленого туризму “Звенигород” (с.Балико-Щучинка, Київська область)
Зелений туризм в Україні потерпає від відсутності необхідних законів, реклами та кредитів. Але попри це розвивається.

Під Києвом, у Музеї народної архітектури, власники приватних садиб з усіх регіонів країни представляли різноманітні туристичні пропозиції.

Карпатські гори, замки Львівщини, волинські озера, подільські Товтри, степи Херсонщини та ще багато красот агітують відвідувати прихильники екологічного відпочинку. Він стає дедалі популярнішим і чи не в кожному селі знайдеться хата, у якій радо приймають туристів. Для більшості селян це все ще спосіб виживання і лише для одиниць - бізнес.

Віталій Шевченко приймає у своїй гуцульській садибі гостей вже сьомий рік однак - прибутки від цієї справи почав отримувати не так давно.

Валерій Шевченко, власник сільської садиби:
"Перш за все потрібна сама садиба. Вона повинна бути в гарному місці, в ній має бути чисто, в ній має бути дуже уютно і безпечно. Але дуже важливо хто цією справою займається. І чоловік, і жінка, і діти в цій сім'ї мають любити цю справу."

Здавалося б формула успіху проста. Однак селянам катастрафічно бракує державної підтримки. Передусім, бодай закону, який визначив би правила гри на цьому полі.

Віталій Чернець, спеціаліст з організації туризму Волинської ОДА:
"Ми керуємося тільки постановою з надання послуг з тимчасового розміщення та Законом "Про особисте селянське господарство". Закону "Про сільський зелений туризм" на жаль немає. Є тільки постанова кабміну "Про державну підтримку розвитку сільського зеленого туризму в Україні". Підтримка не передбачає, на жаль, фінансової допомоги."

Спілка сприяння зеленому туризму лобіює спеціальний закон вже кілька років і лише нещодавно домоглася його реєстрації. Законопроект передбачає передусім легалізацію екотуризму, а також оподаткування власників садиб. Та перед тим, як оподатковувати селян, - каже голова спілки Володимир Васильєв, - потрібно дати стимул для розвитку їхньої справи.

Володимир Васильєв, голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України:
"Сьогодні необхідно зробити дешеві кредити для того щоб сільський господар зміг реконструювати або побудувати будинок для прийому туристів. Також треба навчати сільського господаря. А держава повинна рекламувати зелений туризм, рекламувати такий спосіб відпочинку та конкретні садиби."

Зелений туризм це не лише мальовничі пейзажі. Мешканці великих міст їдуть на село, щоб відпочити від цивілізації, а також навчитися різноманітних ремесел, адже господарі часто пропонують майстер-класи з гончарства, бджолярства, полювання, лозоплетіння та багато іншого. Сільський туризм - це національний колорит, який міг би стати приманкою для закордонних відпочивальників, але іноземна клієнтура становить наразі не більше 20 відсотків - адже якість послуг в Україні ще далека від європейської.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Туризм»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.