Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В ООН закликали Кремль звільнити політв’язнів

Світ навколо нас 3871 перегляд

Опубліковано - 8.02.2019 21:57 | Всі новини | Версія для друку

В ООН закликали Кремль звільнити політв’язнів
В ООН закликали Кремль звільнити політв’язнів
ООН неодноразово закликала звільнити українських політичних в’язнів, а коли йдеться про журналістів, наголошує, що ніхто не повинен переслідуватися за журналістську роботу.

Про це у п’ятницю, 8-го лютого, заявив на брифінгу в ООН заступник речника Генерального секретаря Фархан Хак, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Так, ми в курсі ситуації. Генеральна асамблея ухвалила низку резолюцій з цього приводу, багаторазово закликаючи звільнити політичних в’язнів”, - відповів Хак на питання кореспондента Укрінформу щодо Романа Сущенка та інших українських політв’язнів, які незаконно ув’язнені у Росії.

Речник Генсека ООН додав, що питання полягає не лише у політичних в’язнях, а й у стані свободи слова загалом.

“Як ви знаєте, ми й загалом занепокоєні станом свободи слова (у Росії - ред.) і вважаємо, що ніхто не повинен переслідуватися за журналістську роботу”, - додав він.

Роман Сущенко, український журналіст, власний кореспондент Укрінформу у Франції, зустрічає своє 50-річчя у російській в’язниці. Це вже третій день народження, який Роман проведе не у колі друзів та близьких, а у неволі.

Його затримали з порушенням міжнародних правил 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому пред’явили звинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії підтвердив цей вирок.

8 жовтня стало відомо про етапування Сущенка до місця відбування покарання. 7 листопада ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно) за 800 кілометрів на Схід від Москви.

Українські правозахисники, адвокати Романа вважають судовий процес політично мотивованим, а вирок - незаконним. Українські дипломати, лідери держави, правозахисники вимагають від Кремля негайно звільнити журналіста і повернути його додому.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.