Аратта - На головну

8 січня 2026, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Політв’язні Кремля. У Білорусі вийшли з СІЗО двоє журналістів Радіо Свобода

Імперія «Совок» 1684 перегляди

Опубліковано - 26.07.2021 13:11 | Всі новини | Версія для друку

Студзинська голодувала на знак протесту дев’ять днів, Груздзилович – три дні
Студзинська голодувала на знак протесту дев’ять днів, Груздзилович – три дні
Журналістів білоруської служби Радіо Свобода Інну Студзинську й Олега Груздзиловича звільнили з СІЗО після 10 днів перебування у в’язниці на Окрестіна.

Студзинська голодувала на знак протесту дев’ять днів, Груздзилович – три дні.

Також звільнили журналіста «Белсату» Ігоря Ілляша.

Як повідомляє білоруська служба Радіо Свобода, нікому із затриманих звинувачень не висунули, вони залишаються підозрюваними. Правозахисники визнали їх політичними в’язнями.

23 липня з ізолятора на Окрестіна вийшли журналіст білоруської служби Радіо Свобода Олесь Дащинський і кореспондентка телеканалу «Белсат» Анна Голета.

16 липня в мінський офіс білоруської служби Радіо Свобода прийшли з обшуками. Силовики виламали двері, після вилучили техніку і затримали журналіста білоруської служби Радіо Свобода Олега Груздиловича. Також провели обшук і затримали журналістів Інну Студзинську і Олеся Дащинського.

Того ж дня масові обшуки пройшли в інших представників медіа, а також правозахисників. До цього 14 липня силовики затримали півтора десятка людей, у тому числі керівників правозахисного центру «Вясна» Олеся Беляцького і Валентина Стефановича. Напередодні силовики навідалися в офіси громадських організацій «Говори правду», «Товариство білоруської мови» і «Громадянський форум».

На те, що відбувається в Білорусі відреагували ЄС і США. Там закликали офіційний Мінськ дотримуватися міжнародних зобов’язань, поважати права людини і фундаментальні свободи і зажадали негайного звільнення всіх затриманих.

В ЄС заявили, що готові розглянути подальші обмежувальні заходи проти Мінська.

Ніяких офіційних коментарів від білоруських силових відомств з приводу того, що відбувається поки що не надходило.

Торік МЗС Білорусі скасувало акредитацію журналістів Радіо Свобода, а також десятків інших представників іноземних ЗМІ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2026.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.