Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В.о. міністра економіки України пропонує наживатися за рахунок продажу газу населенню

Економіка 11598 переглядів

Опубліковано - 13.06.2006 13:40 | Всі новини | Версія для друку

В.о. міністра економіки України пропонує наживатися за рахунок продажу газу населенню
В.о. міністра економіки України пропонує наживатися за рахунок продажу газу населенню
Міністр економіки Арсеній Яценюк не вважає підвищення цін на газ результатом зимових газових угод.

"До цього так чи інакше, на жаль, прийшли б", - сказав він в ефірі "Радіо свобода" .

На зауваження про колишні заяви політиків стосовно того, що підвищення цін не буде, Яценюк відповів, що в даному питанні є тільки дві альтернативи.

Газ даватимуть або з подорожчанням, або не даватимуть взагалі?

"Перша альтернатива – це те, що можна залишати ціну на газ тією, якою вона була, але при цьому просто не буде газу. Але є друга альтернатива – це те, що треба платити ту ціну, скільки він коштує", - заявив міністр.

При цьому він звернув увагу на те, що "в Росії ціна на газ для населення вища, ніж в Україні...".

"Чи є це правильно? Якщо в Молдові ціна на газ в 2,5 рази вища для населення, ніж в Україні... Чи це є правильно? Тобто ми транжиримо національне багатство", - сказав Яценюк.

За його словами, "абсолютною правдою є те, що ціна на газ власного видобутку є невизначена".

"Коли ми кажемо про те, що український газ поставляється населенню, то це означає, що він поставляється за обсягами населенню. Держава гарантує, що той газ, який був видобутий в Україні, повинен дійти до населення. Одначе те, що стосується ціноутворення, то один товар не може мати п’ять цін, тому що тоді на цьому наживаються. "

"Але не може бути ціна на газ власного видобутку, ціна на газ імпортований, ціна на газ ще якийсь... Мова йде про те, що це є єдиний товар, і ціна повинна бути виключно в суміші", - заявив Яценюк.

"Те, що стосується ціноутворення, то один товар не може мати п'ять цін, тому що тоді на цьому наживаються", - додав він.

Продовжуючи тему газових відносин України з Росією, Яценюк заявив, що "сьогодні переговорного процесу як такого з РФ немає".

"Тобто є якісь взаємні звинувачення, в тому числі і взаємні звинувачення з боку Росії. Більше того, ці взаємні звинувачення інколи навіть носять певний політичний характер, що є неприпустимо, адже мова йде про економічні стосунки", - зазначив міністр.

На його думку, "ключове питання повинне лежати сьогодні в площині відновлення переговорного процесу".

"Російський "Газпром" заявив про те, що найбільшою перевагою українсько-російської газової війни було те, що вони розчепили транзит і поставку газу. Але це була перемога російського "Газпрому", а не перемога України", - додав наостанок Яценюк.

Як відомо, з 1 липня очікується підвищення тарифів на газ від 78,9% до 85%. Раніше ціни були підвищені на 25% з 1 травня поточного року.

Від "Аратти": як відомо, на початку газової кризи було офіційно заявлено, що для задоволення побутових потреб населення, Україна використовує газ лише власного видобутку. І шановний пан Яценюк відверто бреше, заявляючи про неможливість визначення ціни на газ власного видобутку. Для того не потрібно бути великим економістом, щоб визначити різницю між вартістю продукції власного видобутку від імпортованої. І це схоже на свідоме окозамилювання для реалізації схеми Могілевича для визначення ціни "газового коктейлю".

Варто також нагадати, що на початку лютого цього року Віктор Ющенко, заявляв про те, що "механізм переходу на нові тарифи, який буде розроблено до початку наступного опалювального сезону, передбачатиме компенсаційні виплати для малозахищених верств населення." Цей механізм, за словами Глави держави, має бути ефективним і зрозумілим для кожного громадянина, - так повідомила прес-служба Президента України.

Якщо хтось і зможе пояснити "ефективність і зрозумілість" механізму компенсації, то це вже точно не в.о. міністра економіки...
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.