Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


До 125-ї річниці від дня народження В`ячеслава Липинського

Суспільне життя 11436 переглядів

Опубліковано - 23.06.2006 16:46 | Всі новини | Версія для друку

В‘ячеслав Казимирович Липинський
В‘ячеслав Казимирович Липинський
Президент підписав Указ про вшанування пам`яті В`ячеслава Липинського.

Президент України Віктор Ющенко з нагоди відзначення 125-ї річниці від дня народження видатного українського громадсько-політичного діяча, вченого,політолога, дипломата В'ячеслава Липинського, та з метою виховання у громадян високої національної свідомості, поваги до минулого Українського народу, своїм Указом постановив:

1. Кабінету Міністрів України забезпечити:

а) разом із Київською міською державною адміністрацією за участю Національної академії наук України проведення у квітні 2007 року в місті Києві урочистостей до 125-ї річниці від дня народження В. Липинського;

б) разом із Волинською обласною державною адміністрацією за участю Національної академії наук України:

- проведення у квітні 2007 року у Волинському державному університеті імені Лесі Українки міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 125-й річниці від дня народження В. Липинського, з подальшим виданням її матеріалів;

- вжиття невідкладних заходів з проведення ремонтно-реставраційних робіт пам'ятки історії національного значення - садиби родини Липинських у с. Затурці Локачинського району Волинської області.

2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

- вжити заходів щодо належного вшанування пам'яті В. Липинського у місті Києві, інших населених пунктах, пов'язаних з його життям та громадсько-політичною діяльністю;

- вивчити питання про присвоєння окремим навчальним та науковим закладам і установам імені В. Липинського, а також відповідного найменування чи перейменування в установленому порядку вулиць та площ у населених пунктах України;

- забезпечити проведення у навчальних закладах, закладах культури, військових з'єднаннях і частинах тематичних заходів з метою популяризації політичної, наукової та дипломатичної діяльності В. Липинського.

3. Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації заходів із вшанування пам'яті В. Липинського, організувати цикли тематичних радіо- та телепередач, присвячених його життю та діяльності.

21 червня 2006 року
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.