Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент Ющенко хоче швидче провести конституційну реформу

Влада 5353 перегляди

Опубліковано - 8.10.2007 19:10 | Всі новини | Версія для друку

Президент Ющенко хоче швидче провести конституційну реформу
Президент Ющенко хоче швидче провести конституційну реформу
2008 рік українська влада має присвятити реалізації конституційної реформи.

На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко на зустрічі з лідерами політичних сил, що за попередніми результатами проходять до Верховної Ради VI скликання.

«Переконаний, 2008 рік повинен бути присвячений оптимізації конституційного процесу, формуванню нової редакції Конституції, яка б не дозволила з одної сторони узурпації влади будь-яким інститутом чи особою, а з іншої сторони забезпечила дорогу для розвитку демократичних засад і цінностей», – підкреслив Глава держави.

Саме конституційна реформа є одним з ключових загальнонаціональних пріоритетів, навколо яких, на думку Президента, мають сьогодні об’єднатися ключові політичні гравці.

«Нам треба дати чесну відповідь на ті положення, які були закладені в українську Конституцію, і які сьогодні знищили паритет між системами влади, принесли той принцип відносин – по суті, агресивний і войовничий – який ми спостерігаємо останні 1,5 роки», – сказав він.

«Як Президент я хотів би вам дати гарантію – ні в які темні оборудки в цьому питанні я грати не буду», – підкреслив Глава держави.

Він висловив переконання, що ефективне формування змін і доповнень до Конституції має відбутися на рівні роботи представників політичних партій, парламенту, інститутів влади, і, безперечно, громадськості. «Ми повинні закликати всіх говорити про національний консенсус у питаннях, які стосуються нової редакції національної Конституції. І переконаний, в суспільстві ми це розуміння знайдемо», – сказав він.

«Питанням номер один», що має бути відображене в новій редакції Конституції, Президент назвав відновлення балансу між гілками влади. Серед інших важливих змін – реформа місцевого самоврядування убік розширення повноважень регіонів, запровадження нових засад територіальної організації влади, судова реформа.

Президент окремо наголосив, що наполягає на скасуванні закону про уряд.

«Переконаний, що політичні сили, які ближчим часом будуть представляти український парламент, знайдуть політичну волю дати чесну відповідь на організацію роботи Кабінету Міністрів в строгій відповідності до Конституції України», – сказав він.

Глава держави, крім того, виступає за підпорядкування всього силового блоку Президентові країни. «Ми хочемо мати чесне судочинство, чесну владу, прозоре виконання обов’язків. Ми повинні раз і назавжди розставити ці крапки. Переконаний, країна повинна вийти з таких системних ризиків, які сформовані, в тому числі, і в національному законодавстві – не тільки в Конституції», – наголосив В. Ющенко.

Президент закликав усіх присутніх на зустрічі політичних лідерів не марнувати час і розпочати активний діалог вже сьогодні: «Я виступаю за те, щоб консультації, які будуть проводитися на міжпартійному рівні, носили конструктивний неагресивний характер, якомога швидше були завершені – і на стіл Президента були подані пропозиції відповідно до Конституції щодо кандидатури Прем’єр-міністра і того формату коаліції, яка бере на себе політичну відповідальність за організацію роботи українського парламенту і формування українського уряду».

Разом з цим Глава держави очікує від сил, що відповідатимуть за діяльність парламентської більшості, подання їхньої програми – принаймні, на найближчі 100 днів роботи.

На переконання Глави держави, позачергові вибори підтвердили, що жодна з політичних партій «не отримала від виборця мандату на війну, протистояння, формування конфронтації в українському суспільстві».

Президент хоче бачити український парламент ефективною та стабільною інституцією, яка разом із ним та урядом забезпечить розвиток демократії, економіки і гуманітарної політики, наголосив Ющенко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.