Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Людство пережило найдепресивніший день року

Охорона здоров`я 12841 перегляд

Опубліковано - 22.01.2008 01:52 | Всі новини | Версія для друку

Все буде добре!
Все буде добре!
21 січня - найпохмуріший день у році. В цей день ви почуваєте себе пригніченим, тіштеся думкою про те, що “гірше вже нікуди”, заявляє видання The Daily Mail.

Оголосити 21 січня гіршим днем року вирішили психологи. У похмурості всього людства винні несплачені різдвяні рахунки, не втілені плани на Новий рік, і, додатково, погана погода. Доктор Кліфф Арнолл з університету Кардіфа винайшов для такого підрахунку спеціальну формулу.

Вчений в своїх розрахунках спирається на шість чинників, важливих для середньостатистичної людини. Це "погода", "борги", "кількість днів, які пройшли після свят", "кількість днів, які пройшли від провалу планів", "відчуття, що потрібно щось змінювати" і в той же час "відсутність стимулу". Найбільшою мірою вплив цих чинників посилюється 21 січня, цього року дата випала на понеділок.

При цьому Кліфф Арнолл запевняє, що більшості цих чинників, які впливають на настрій, цілком можна уникнути заздалегідь, щоб наступного понеділка не почувати себе нещасним.

Цей день, говорить психолог, можна використовувати як "трамплін" для себе, щоб надалі не відчувати незручностей і жити добре. Можна готуватися до наступного Різдва і планувати не такий великий бюджет на святкові витрати, можна кинути курити, почати якісно харчуватися або навіть змінити роботу.

Психологи також звертають увагу на ситуацію на дорогах. За даними деяких досліджень, сезонна депресія особливо впливає на водіїв, роблячи їх більш неуважними.

Але якщо хтось і може впоратись з "похмурим понеділком", то це британці, які, на думку дослідників, є найбільшими оптимістами серед людей, пише газета. Більше 85% англійців вважають, що їх чекає щасливе майбутнє.

Як заявив заступник директора Наукового центру соціальної і судової психіатрії імені Сербського Зураб Кекелідзе, до 2020 року депресія стане другим за частотою захворюванням після хвороб серцево-судинної системи.

За словами Кекелідзе, це загальна світова тенденція. Поки депресії займають п'яте місце за частотою серед захворювань.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.