Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Війна у Грузії. Росія вирішила знищити Грузію ще у квітні

Новини Сакартвело 8233 перегляди

Опубліковано - 14.08.2008 17:49 | Всі новини | Версія для друку

Війна у Грузії. Росія вирішила знищити Грузію ще у квітні
Війна у Грузії. Росія вирішила знищити Грузію ще у квітні
Хоча офіційна Москва пояснює, що застосувала зброю на Кавказі у відповідь на агресивні дії Грузії, насправді Кремль схвалив операцію у Південній Осетії у квітні.

Про це розповів Радіо Свобода російський військовий оглядач Павло Фельґенґауер.

Він також вважає, що до припинення бойових дій російське керівництво спонукають фінансові інтереси.

«У нас остаточно вирішили, що буде вторгнення в Грузію приблизно у квітні. При чому вирішили, що війна буде в серпні. Вона би почалася, щоб грузини не робили, піддавалися на провокації чи ні. Пізніше воювати на Кавказі незручно, зима», – зауважує російський оглядач.

Павло Фельґенґауер тут бачить паралелі з операцією Росії у Чечні в 1999 році. Тоді Москва пояснювала, що давала відсіч бойовикам Басаєва, а тепер грузинському нападу на Цхінвалі. «Але за швидкістю просування і за кількістю війська, угруповання флоту, цілком очевидно, що величезні сили перебували у стані підвищеної бойової готовності. Це не була імпровізація», – зазначає експерт.

На його думку, завданням Кремля було зруйнувати централізовану грузинську державу, розгромити грузинську армію і не допустити вступу Грузії до НАТО. Але Росія, як вважає Павло Фельґенґауер, не досягла своєї мети, бо грузинське військо збереглося, а інфраструктуру можуть скоро відновити за допомогою Заходу.

Зупинять війну через гроші?

Заява президента Росії Дмитра Медведєва про припинення операції на Кавказі з’явилася після гарячих внутрішніх дебатів. Про таку дискусію розповів російський політтехнолог Гліб Павловський, посилаючись на участь в одному з «авторитетних» засідань. За його свідченням, противники проводження бойових дій у Грузії на чолі з Медведєвим уважають, що продовження війни могло поставити під удар плани з модернізації Росії до 2020 року.

«Зрозуміло, що міжнародна ізоляція Росії ставить хрест на модернізації і на багато іншому. Росія – не Радянський Союз. Росія інтегрована у фінансові і світові ринки. У нашому керівництві багато мільярдерів і вони щодня втрачають багато грошей», – робить з цього висновок Павло Фельґенґауер.

Водночас, на його думку, завчасно робити висновок, що табір голубів у Кремлі переміг. За даними Фельґенґауера, Росія перекинула до Південної Осетії та Абхазії балістичні ракети, з яких можна обстрілювати Тбілісі. «Ці ракети широко використовували під час кампанії в Чечні в 1999-2000 роках. Вже було два запуски по західній Грузії. А офіційно заявили, що це, мовляв, абхазці стріляють балістичними ракетами. Такі удари можливі і по Тбілісі, щоб викликати масову паніку і, як вийде, зміну режиму», – припускає російський спостерігач.

Від “Аратти”:тільки розумово хворий або зовсім наївний може повірити у байки кремлівських керманичів у те, що агресія проти Грузії не планувалася заздалегідь.

Адже, і в Україні, як і в Росії, досі існує загальна військовообов’язковість, тобто, всі чоловіки віком від 18 років мають пройти військову службу у Збройних Силах. Отже, не треба довго пояснювати, що вторгнення десятків тисяч військових та сотень одиниць бронетехніки, артилерії різних класів тощо, на територію іноземної держави потребують певної підготовки у часі.

Зокрема, треба не тільки провести масштабну розвідувальну операцію, а й зосередити необхідну кількість боєприпасів, пального, запчастин для техніки, підрозділів обслуговування, підготувати тилові комунікації, а також заслони резерву на випадок контрударів.

Зрозуміло, 58 російська армія, яка здійснювала удар першого ешелону, сама по собі таких ресурсів не мала.

Не мали таких ресурсів й десантні штурмові підрозділи, які, до речі також треба було сформувати й підготувати, а це - не один і не два місяці.

Дивно інше - чому США і НАТО, маючи таку потужну супутникову розвідку нічого не зробили для упередження агресії? А може знали й не хотіли упереджувати агресора?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Новини Сакартвело»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.