Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Виявляється, ми таки у Всесвіті не одні. Теоретично

Невідоме 12584 перегляди

Опубліковано - 6.02.2009 18:44 | Всі новини | Версія для друку

Виявляється, ми таки у Всесвіті не одні. Теоретично
Виявляється, ми таки у Всесвіті не одні. Теоретично
Шотландський астробіолог розробив нову формулу для визначення числа планет в нашій Галактиці, де могли б існувати розумні форми життя.

Згідно підрахункам ученого, робота якого опублікована в журналі International Journal of Astrobiology, в Чумацькому Шляху можуть бути сусідами від 361 до 37964 населенних світів.

Зараз питання про існування життя у Всесвіті є суто теоретичним (єдиним відомим прикладом жилої планети є Земля). Одним з небагатьох більш менш формалізованих способів визначення числа населених планет є їх підрахунок відповідно до рівняння Дрейка, запропонованого в 60-х роках минулого століття. За його головний недолік вважається наявність великого числа параметрів, значення яких неможливо визначити на даному етапі розвитку науки.

Дункан Форган (Duncan Forgan), що працює в Університеті Едінбургу, на підставі сучасних наукових даних, розробив математичну модель розвитку Галактики, схожої на Чумацький Шлях. Потім він розглянув декілька сценаріїв можливого зародження і розвитку життя на планетах такої віртуальної галактики.

Перший сценарій припускав, що основні труднощі виникають на етапі утворення перших живих організмів, проте надалі вони еволюціонують без особливих проблем. Такий варіант дав Форгану 361 розумну цивілізацію.

У другому випадку передбачалося, що життя виникає на планетах легко, проте для розвитку розуму новим формам потрібно долати численні труднощі. В цьому випадку у віртуальній галактиці виявилося заселеними 31513 планет.

Третій варіант розвитку подій не унеможливлював панспермії - перенесення життєвих форм з однієї планети на іншу на астероїдах - і в підсумку отримано 37964 розумних цивілізацій.

Попри на такі точні цифри, в моделі Форгана чимало умовностей і апроксимацій. Так, властивості планет віртуальної галактики він визначив на підставі даних по відкритих до сьогоднішнього дня екзопланетах. Існує вірогідність, що вони являють собою тільки частину всіх існуючих планет, оскільки поки учені набагато легше знаходять великі планети, ніж маленькі (хоча не виключено, що великих планет дійсно помітно більше). Як середній час виникнення і розвитку життя Форган узяв земні показники.

Сам автор не заперечує, що створювана ним і іншими дослідниками, що намагаються визначати населеність інших планет, картина є неповною.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.