Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Червоний чи блакитний? Увагу і натхнення поділили між цими кольорами

У світі науки 8791 перегляд

Опубліковано - 7.02.2009 02:28 | Всі новини | Версія для друку

Червоний чи блакитний? Увагу і натхнення поділили між цими кольорами
Червоний чи блакитний? Увагу і натхнення поділили між цими кольорами
Учені з Університету Британської Колумбії (Канада), встановили, що червоний і блакитний кольори активують роботу головного мозку. При цьому червоний покращує увагу, а блакитний - сприяє творчому мисленню.

Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті університету. Робота з докладним викладом результатів з'явилася в журналі Science.

Ученим вже достатньо давно було відомо про існування позитивного впливу блакитного і червоного кольорів на роботу головного мозку. Проте різні дослідження розходилися в думці, який колір "кращий": згідно з одними результатами, мозку більше допомагав блакитний колір, а згідно з іншими - червоний.

Нові дослідження учених з Канади дозволили вирішити протиріччя, що склалося. Їм вдалося встановити, що ці два кольори по-різному допомагають мозку в різних завданнях, тому, власне, порівнювати їх не має сенсу. Так, наприклад, при виконанні завдань на увагу і концентрацію, червоний колір збільшує ефективність роботи майже на третину в порівнянні з блакитним. При цьому блакитний колір опинився більш пристосованим для завдань, пов'язаних з творчістю.

В рамках свого дослідження учені проводили серію випробувань за участю добровольців. Під час одного з них учасникам пропонувалося перевірити коректність списку адрес або знайти помилки в тексті, які показувалися на екрані комп'ютера. При цьому фон міг бути білим, червоним або блакитним. Ці випробування встановили перевагу червоного кольору в завданнях на уважність.

В рамках іншого тесту випробовуваним пропонувалося завдання, що вимагає творчого мислення. Наприклад, за хвилину від них вимагалося, дивлячись на екран комп'ютера, назвати якомога більше способів використання звичайної цеглини. Оригінальність і незвичність відповідей добровольців оцінювало жюрі, що складається з професорів і студентів. У цьому випробуванні "переміг" блакитний колір.

“Попереднє дослідження довело вплив блакитного і червоного кольору на ефективність пізнавальної роботи, але розійшлося в думках, - який саме колір забезпечує найбільшу ефективність", повідомляє Джульєта Жу (Juliet Zhu) - одна з авторів дослідження. “Це справді залежить від природи завдання.”

На думку авторів роботи, результати їх дослідження можуть бути використані в рекламних компаніях, а також при виробництві упаковок для продуктів.

За матеріалами Lenta.ru
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.