Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві загубився крук з клітки на Рейтарській

Довкілля Регіон: м.Київ 11621 перегляд

Опубліковано - 17.02.2010 05:22 | Всі новини | Версія для друку

У Києві загубився крук з клітки на Рейтарській
У Києві загубився крук з клітки на Рейтарській
У Києві загубився ворон, що мешкав у вольєрі на вулиці Рейтарській, 9. Це один з чотирьох птахів, які живуть в Києві з 1991 року і є однією з неофіційних визначних пам’яток міста.

Мешканці двору розсилають про це інформацію в інтернеті і просять повернути його додому.

"Нещодавно невідомі порізали клітку з воронами на Рейтарській і випустили птахів на волю, не думаючи про те, що вони ручні і тепер можуть загинути", - повідомляють мешканці.

За їхньою інформацією, 16-річний Корбін та його самка повернулися до вольєру самі, іншу самку з кільцем повернули люди, а 9-річний самець Кирил загубився. Він не має ніяких примітних ознак - наприклад, кільця на лапі.

Мешканці гадають, що ворон може приставати до людей і просити їжу.

Про воронів на Рейтарській кружляють легенди, пише про живу пам`ятку "Gazeta.ua". Хто саме доглядає птахів, достеменно невідомо. Одні кажуть, що це роблять охоронці сусіднього підприємства. Інші твердять, що до круків щодня приходять дві школярки. Приносять їм з десяток яєць.

Працівник місцевої фірми ”Крона”, який представився Володимиром Іллічем, стверджує: за круками доглядають його колеги. У вольєр вдається зайти лише зі швабрами — бо ворони нападають. Чоловік каже, що на Рейтарській птахи з’явилися років 12 тому. Їх завів тут киянин, якого звуть Марком. Приходить сюди раз на два тижні.

— Спочатку круки на нього трохи сердяться, що він давно не заходив. А потім беруть у Марка з рота горіхи й їжу — пам’ятають його з дитинства. Кажуть, Марк їх урятував: птахів не хотіли брати в зоопарк, то він їх поселив тут, — стверджує Володимир Ілліч.

З напису на кільці одного з круків “Газета” з’ясувала: всередині 90-х десятеро киян створили ”Клуб любителів круків”. Чи існує він тепер, невідомо. До клубу увійшов Олександр Власенко — його прізвище вказане на кільці Карла. Чоловік живе в районі станції метро Площа Льва Толстого. Раніше крук жив в Олександровій квартирі. Він його випускав політати містом, і птах повертався. Вольєр, мабуть, і належить ”Клубу любителів круків”, але вони це приховують.

В Українському товаристві охорони птахів про воронів на Рейтарській довідалися від ”ГПУ”. Разом із Людмилою Яскевич, 40 років, координатором з розвитку УТОПу, ми приїхали до вольєра вдруге.

— Птахи не старі, — каже пані Людмила, — бо в них ще немає борідки.

Зазначає, що круки ”в хорошій формі”, про що свідчить їхнє блискуче пір’я. Крила у птахів не підрізані. Насторожило Людмилу Яскевич те, що Карл наче кульгає. У нього на лапах вона побачила нарости. Можливо, крук хворіє.

— Місце для вольєра вдале і затишне. Звичайно, взимку птахам тут не дуже комфортно, але клітка захищена від вітру. Крук — птах витривалий, зима йому не страшна, — каже Людмила Яскевич.

Працівники ”Крони” кажуть, що в найлютіші морози круки жили на вулиці.

У природі ці птахи живуть у лісах, харчуються дрібними гризунами і мертвеччиною. Живуть не більше 50 років.

Прохання до усіх, хто бачив або чув про ручного ворона, повідомити про це за номером +38-063-877-26-95 або ICQ 445-757-611, Жанна.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.