Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Місячний пил визнали загрозою теорії відносності

У світі науки 6622 перегляди

Опубліковано - 17.02.2010 14:30 | Всі новини | Версія для друку

Експеримент з вимірювання відстані від Землі до Місяця. Фото Goddard Space Flight Center
Експеримент з вимірювання відстані від Землі до Місяця. Фото Goddard Space Flight Center
Пилюка, що осіла на розташованих на Місяці дзеркалах, заважає проводити досліди по точному виміру відстані між Землею та її супутником.

Ці експерименти потрібні вченим для додаткової перевірки положень теорії відносності. Про перешкоди, що виникли, пише New Scientist.

Вчені визначають відстань від Землі до Місяця, посилаючи лазерний промінь і вимірюючи час, який йому потрібно, щоб подолати відстань до супутника, відбитися від дзеркала і повернутися назад. Ці досліди дозволяють визначити відстань з точністю до міліметрів. Така висока ступінь точності дозволяє виявити можливі відхилення в положеннях теорії відносності (якщо вони є).

Один з науковців, що працюють в обсерваторії Apache Point в Нью-Мексико (звідти, зокрема, посилають на Місяць лазерний промінь), звернув увагу, що з часом число фотонів, що повертається з Місяця, стало зменшуватися. У нормі фотони можуть поглинатися земною атмосферою, однак зменшення їхньої кількості перевищувало всі теоретичні розрахунки, що враховують цей параметр.

Дослідник припустив, що фотони зникають через зміну відбивної здатності дзеркал. За версією вченого, на їхню поверхню могла осісти місячна пил. Покрите пилом дзеркало нагрівається значно сильніше, ніж чисте, а підвищення температури впливає на відбивну здатність. Крім того, пил міг подряпати поверхню дзеркала, що також позначилося на відбивній здатності.

На Місяці немає атмосфери, а отже, - немає вітру, який міг би здіймати пил. Однак пилинки можуть підніматися нагору і потрапляти на дзеркало при падінні на Місяць метеоритів.

Дзеркала були встановлені на Місяці в ході радянських місій "Луноход" і американських місій "Аполлон". Наявність дзеркал є одним із доказів того, що американці висаджувалися на Місяць. Нещодавно місячні зонди отримали нові докази цього факту: їм вдалося сфотографувати місця висадок кількох місій "Аполлон".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.