Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені з’ясували коли з’явилися білі ведмеді

У світі науки 9315 переглядів

Опубліковано - 2.03.2010 17:50 | Всі новини | Версія для друку

Вчені з’ясували коли з’явилися білі ведмеді
Вчені з’ясували коли з’явилися білі ведмеді
Учені знайшли останки білих ведмедів, завдяки яким вдалося визначити час появи перших представників цього виду.

Своє дослідження вони описали в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У рамках роботи вченим вдалося виділити фрагменти мітохондріальної ДНК із шматка щелепи самця білого ведмедя (Ursus maritimus), що жив 110-130 тисяч років тому.

Як показало дослідження, вид U. maritimus виник не більш ніж 150 тисяч років тому (раніше вік цього виду оцінювався в межах від 50 тисяч до одного мільйона років).

Нові результати показують, що білі ведмеді як вид сформувалися доволі швидко - всього за 10-30 тис. років. Дослідники наголошують: до останнього часу вчені сумнівалися в тому, що ДНК можна виділити з таких старих останків. До появи цієї роботи рекордом вважалося отримання генетичної інформації з останків мамонта віком близько 65 тисяч років.

Учені підкреслюють, що їм дуже пощастило знайти останки білих ведмедів. Справа в тому, що ці тварини проводять більшу частину життя в морі на крижинах, тому після смерті їхні тіла потрапляють до води. Таким чином, виявлення навіть шматка щелепи було великим успіхом для дослідників.

Наголошується, що білі ведмеді пережили час між льодовиковими періодами 44 тисячі років тому, коли клімат був теплішим ніж тепер, проте чи зможуть вони пережити сучасне потепління - незрозуміло. Так, недавно вчені дослідили, що через потепління за останні 100 років U. maritimus помітно здрібніли.

Нагадаємо, інше генетичне дослідження нещодавно допомогло встановити родовід тигрів. Учені з'ясували, що ці тварини стоять відокремлено від інших великих кішок і є старшими, ніж вважалося раніше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.