Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тарифи на газ для населення підвищать

Добробут 5546 переглядів

Опубліковано - 17.03.2010 12:37 | Всі новини | Версія для друку

Тарифи на газ для населення підвищать
Тарифи на газ для населення підвищать
Новий український уряд планує підвищити ціни на газ для населення. За словами віце-прем’єра Сергія Тігіпка, стосуватиметься така політика лише «багатих».

На противагу Сергію Тігіпку, у Національному форумі профспілок наполягають, що на нові тарифи треба погоджуватися лише після конкретних реформ нового Кабміну. У свою чергу, економісти не проти підвищення, але застерігають уряд від непопулярних кроків.

Тігіпко забиратиме у багатих і віддаватиме бідним

Про намір підвищити тарифи на газ в Україні говорили ще в уряді Юлії Тимошенко. Плани Кабміну відповідали, зокрема, й вимогам Міжнародного валютного фонду, який в обмін на конкретні кроки в економічній сфері обіцяв черговий транш шістнадцятимільярдного кредиту.

Щоквартальне підвищення ціни на газ мали запровадити з 1 січня. Проте Національній комісії регулювання електроенергетики не вдалося узгодити відповідну постанову з Національним форумом профспілок – і рішення відклали.

Нині за ціну на блакитне паливо береться вже новий уряд. В ефірі одного з телеканалів віце-прем’єр-міністр України з питань економіки Сергій Тігіпко заявив, що уряду «доведеться підвищувати ціни на газ та деякі комунальні послуги».

Віце-прем’єр обіцяє, що підвищуватимуть лише для «багатих». Щоправда, чи має він на увазі громадян заможних, чи ту категорію населення, яка споживає найбільше газу, Сергій Тігіпко не уточнив. «Тарифи треба підняти, й за них повинні платити багаті, а гроші, які ми вилучимо з бюджету, треба давати бідним – це буде соціально справедливо», – зазначає він.

Підвищення – за соціальні реформи

Голова Національного форуму профспілок Мирослав Якибчук переконує, що у профспілці не погодяться на підвищення цін на газ доти, доки не отримають належного обґрунтування. На думку Мирослава Якибчука, наразі нагальними для уряду має бути не підвищення тарифів, а конкретні реформи у газовій сфері. «Доки не буде чіткого обґрунтування чи конкретних дій, ми з цим погодитися не можемо. Зараз є лише загальні речі, мовляв, кошти підуть на модернізацію газової системи», – додає він.

Натомість старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізуллін в доцільності підвищення тарифів не сумнівається. За його словами, головний привід для зростання цін – подорожчання імпортованого газу.

Водночас експерт наполягає на тому, що уряд має діяти послідовно у такому непопулярному рішенні. «Ймовірно, що почнуть з підвищення тарифів для тих категорій населення, які споживають найбільше. І паралельно з цим варто думати, як поліпшити систему соціальної допомоги», – каже Ільдар Газізуллін.

У попередньому уряді підвищувати тарифи на газ планували поетапно, а саме щоквартально збільшувати ціну на 25%. Уряд Миколи Азарова про конкретні кроки у цій сфері поки не повідомляв.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.