Кабмін вважає можливим зниження ціни на газ для населення

Автор/джерело -  © proUA



Дата публiкацiї - 4.10.2006 16:49 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1104

Кабінет Міністрів України вважає можливим зниження на 75 грн. ціни на природний газ, який використовується населенням.

Віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв.

Про це в середу під час заслуховування парламентом інформації Кабміну про забезпечення природним газом населення і підприємств комунальної теплоенергетики та тарифну і цінову політику щодо енергоносіїв, які використовуються для побутових потреб, заявив віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв.

За його словами, таким чином, ціна становитиме 339 грн. за тисячу кубометрів газу. Клюєв відзначив, що це зниження стосуватиметься 6,8 млн. українських сімей.

Крім того, зазначив він, з метою захисту найбільш незахищених верств населення Кабмін пропонує запровадити диференціацію цін на природний газ, який використовується населенням для опалювання залежно від обсягів його споживання. Сім’ям, які споживають до 3 тис. кубометрів газу на рік, і площа квартир яких не перевищує 100 кв. м, пропонується зменшити ціну на газ на 20% від базової. Таких сімей, відзначив Клюєв, більш ніж 2,6 млн. Тим сім’ям, які споживають до 9 тис. кубометрів щорічно і площа квартир яких складає від 100-200 кв.м., пропонується залишити ціну на рівні базової. Таких сімей, за словами Клюєва, 2,7 млн. Ті сім’ї, які споживають газ до 12 тис. кубометрів і площі квартир яких становить від 200-400 кв.м, отримуватимуть газ за ціною на 73% більше ніж базова. Таких сімей, за словами Клюєва, 120 тис. “В такий спосіб ми зможемо захищати незахищені верстви населення”, - сказав Клюєв.

Він відзначив, що реалізація таких пропозицій здійснюватиметься впродовж двох місяців.

Від “Аратти”: ми б із радістю розділили оптимізм відомого урядовця. Але, якщо судити із публічних заяв тих самих керівників уряду, то відпускна ціна на газ від монополістів-постачальників - “Газпрому ”та “РосУкрЕнерго” на наступний рік ще не відома. Чи для населення вистачить газу власного видобутку? Тоді як бути із попередніми заявами і що вважати за правду? А може ця заява - чергова агітка, на кшталт “зростання добробуту кожного вже сьогодні”? А може взагалі не було ніяких економічних підстав влаштовувати тарифний “газоват”?


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.