Український Інтернет втрачає власну свободу

Автор/джерело -  © Голос Америки



Дата публiкацiї - 28.10.2015 16:17 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=25712

Ситуація зі свободою висловлення думок й поширення інформації в Інтернеті погіршується п’ятий рік поспіль.

При чому, цього разу Україна увійшла до трьох країн, у яких занепад свободи в Інтернеті є найбільш відчутним. Такі висновки оприлюднила у своєму щорічному звіті «Свобода в Інтернеті 2015» американська правозахисна організація «Дім Свободи».

Згідно зі звітом «Свобода в Інтернеті 2015», державні органи різних країн запроторили за ґрати більше користувачів за їхні онлайн-дописи, тоді як злочинні та терористичні угрупування влаштовували публічні покарання тим, хто насмілювався в Інтернеті піддавати критиці їх діяльність.

Такі тенденції були особливо очевидними на Близькому Сході, де користувачі Інтернету та активісти були піддані публічній прочуханці, або й навіть отримали як покарання довічне ув’язнення чи страту через обезголовлення.

«Із 65 оцінених у звіті країн, 32 показали негативну тенденцію занепаду свободи в Інтернеті за період від червня 2014 року. Найбільш відчутний занепад стався в Лівії, Україні та Франції», – підкреслено у звіті.

Правозахисники пояснюють скорочення інтернет-свободи у Лівії внутрішнім конфліктом, який призвів до проявів жорстокості проти блогерів, нових випадків політичної цензури. Коріння обмеження свободи Інтернету у Франції, вони бачать у нападі на французький сатиричний журнал «Шарлі Ебдо», який спровокував введення обмежень для контенту, який терористичні групи можуть оцінювати як заклик до дій.

«Україна ж, що опинилася поміж власним територіальним конфліктом й російською пропагандисткою війною, продемонструвала більше переслідувань того контенту, який піддавав критиці політику (київського – авт.) уряду», – йдеться у звіті. Правозахисники «Дому Свободи» також підкреслюють ріс тиску з боку проросійських воєнізованих груп. Останні впродовж року збільшили насилля проти проукраїнських інтернет-користувачів, які здійснювали публікації на підтримку України в східних областях.

Загалом, порівняно з попереднім дослідженням «Дому Свободи» «Свобода в Інтернеті», оприлюдненим рік тому, Україна набрала чотири негативні бали й нині має їх 37 зі ста можливих у найгіршому випадку.

Загалом у звіті наведені дані про свободу користування Інтернетом у 65 країнах світу. Найгірше становище зі свободою в Інтернеті серед досліджених країн – в Ірані, Сирії та Китаї, які отримали відповідно 87, 87 й 88 балів зі ста можливих. Росія отримала 62 бали, тоді як Білорусь її навіть випередила за негативним показником й отримала усі 64 бали.



 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.