У сенаті США підтримали новий механізм санкцій проти Nord Stream 2

Автор/джерело -  © Укрінформ



Дата публiкацiї - 24.06.2021 18:12 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=31677

Комітет з міжнародних відносин сенату США одноголосно підтримав законопроєкт про оцінку «Північного потоку-2» на предмет корупції, зокрема у випадку виявлення правопорушень – накладення санкцій на пов’язаних з ними фізичних та юридичних осіб.

Про це повідомив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко, інформує Департамент з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

За його інформацією, таке рішення американські парламентарі ухвалили у вівторок, а розгляд документа сенатом та Палатою представників очікується найближчим часом.

«Ці американські законодавчі ініціативи важливі для України в кількох аспектах. По-перше, вони демонструють, що позиція Конгресу щодо «Північного потоку-2» не змінилася: російська труба розглядається як загроза. По-друге, поправку проти ПП2 просували сенатори і з демократичного, і з республіканського таборів. Ну й нарешті, це законодавство може стати реальним інструментом протидії брудним грошам в цьому російському геополітичному проєкті», - розповів Вітренко.

Законопроєкт передбачає, що державний секретар США, за погодженням з міністром фінансів США, на постійній основі здійснюватиме оцінку «Північного потоку-2» та звітуватиме про наявність корупційних схем, а також про іноземних осіб, причетних до корупційних дій, з метою потенційного накладення санкцій.

У випадку виявлення правопорушень під санкції можуть потрапити, зокрема, компанії, задіяні у процесі планування, будівництва або експлуатації газопроводу «Північний потік-2». Накладення санкцій відбуватиметься в рамках «Глобального Акту Магнітського» щодо дотримання прав людини.

Нове санкційне положення з відстеження коштів у «Північному потоці-2», як наголошує Вітренко, може стати додатковим ефективним інструментом боротьби з російською газовою трубою.

«Команда Нафтогазу та українські дипломати продовжують активно працювати для захисту енергетичної безпеки України», - підсумував голова правління Нафтогазу.

Як повідомлялося раніше, у травні адміністрація США запровадила санкції проти чотирьох організацій і 13 суден із Росії, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Водночас у Держдепартаменті зауважили, що не вводитимуть обмеження проти Nord Stream 2 AG, її корпоративних співробітників, її гендиректора Маттіаса Варніга, мотивувавши це "інтересами національної безпеки" США.

Президент Володимир Зеленський розглядає "Північний потік – 2" як політичну зброю проти України та побоюється, що з його запуском питання війни на сході України відійде на другий план.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.