Міносвіти бореться із корупцією на словах

Автор/джерело -  © Аратта-Україна



Дата публiкацiї - 6.07.2007 19:15 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3383

Аналіз корупційних проявів у навчальних закладах України свідчить про неефективність заходів, що вживаються Міносвіти, місцевою владою та правоохоронними органами.

Таку думку за підсумками координаційної наради з керівниками правоохоронних органів стосовно викорінення корупції і хабарництва в освітній сфері висловив керівник Головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Віктор Безкоровайний, повідомляє прес-служба.

«На жаль, як і в минулому, в наведенні порядку із зазначених питань ініціатором залишається лише Президент України», – акцентував він. Віктор Безкоровайний зазначив, що тільки після проголошення чергових ініціатив з боку Глави держави представники компетентних органів починають працювати над вирішенням існуючої проблеми.

За словами В. Безкоровайного, поширення в системі освіти посадових зловживань, хабарництва вказує на формальний характер профілактичних заходів як Міносвіти, так і профільних регіональних відомств.

«Їх керівники мають недостатню взаємодію з правоохоронними органами, громадськістю та ЗМІ», – пояснив представник Секретаріату Президента.

Він також нагадав, що Глава держави останнім часом неодноразово звертав увагу керівництва Міносвіти, МВС та Генпрокуратури на необхідність посилення роботи щодо викорінення, профілактики та запобігання проявам посадових зловживань, корупції, хабарництва в освітянському середовищі.

Сьогоднішня координаційна нарада в Генпрокуратурі є наслідком наполегливої позиції Президента в цьому питанні. За її результатами представники МВС, СБУ, ДПА, РНБО, Мін’юсту, Міносвіти ухвалили спільну постанову. Зокрема відзначено, що Міносвіти України недостатньо вживає заходи щодо усунення порушень прав громадян на доступність та рівні умови вступу до державних та комунальних навчальних закладів, безоплатність та якісне навчання, соціальне забезпечення пільгових категорій учнів та студентів.

В. Безкоровайний висловив сподівання, що після сьогоднішньої наради «є надія на зрушення з місця вирішення проблеми хабарництва та корупції в українській освіті». Про це, за його словами, свідчить ряд конкретних дій правоохоронців.

Так, за 6 місяців поточного року до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних діянь було притягнуто 23 держслужбовці системи освіти. Цього року за результатами боротьби з хабарництвом в означеній сфері порушено 46 кримінальних справ. З них 39 направлено до суду, в провадженні перебувають 7.

Віктор Безкоровайний також нагадав, що наприкінці червня ц.р. Президент України Віктор Ющенко направив листи на ім’я Генпрокурора Олександра Медведька та в. о. міністра внутрішніх справ Михайла Корнієнка, в яких зосередив увагу на необхідності активізації роботи з викорінення хабарництва та корупції в навчальних закладах. Президент запропонував керівникам Генпрокуратури та МВС реалізувати всі свої посадові повноваження щодо запобігання та виявлення фактів хабарництва у навчальних закладах країни.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.