Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія розпочала проти України економічну війну?

Світ про Україну 25350 переглядів

Опубліковано - 15.08.2013 | Всі публікації | Версія для друку

Росія розпочала проти України економічну війну?
Ділові кола і політики у Києві серйозно стурбовані. Експортери заявляють про блокування Росією ввозу українських товарів. Експерти говорять про початок економічної війни.

Федерація роботодавців України у середу, 14 серпня, заявила, що російська митниця внесла українських імпортерів до переліку "ризикових". "Йдеться про повне зупинення українського експорту на невизначений час, на тижні або навіть на місяці", - наголошується в повідомленні, яке цитує "Інтерфакс-Україна".

Як зазначають у федерації роботодавців, українські вантажі піддають посиленій перевірці, що призводить до збільшення термінів простою вагонів та інших транспортних засобів, і, як наслідок, спричиняє подорожчання або зрив постачання товарів і псування продукції.

Нічого нового

Українські економісти у розмові з DW зазначили, що нинішні труднощі на кордоні з Росією вписуються у загальну картину українсько-російської торгівельної співпраці останніх років. Адже Росія неодноразово запроваджувала тимчасові торгівельні санкції на окремі види українських товарів – від молочної продукції до труб, металопрокату і залізничних вагонів.

Зокрема, у липні Росспоживнагляд заборонив ввіз до Росії кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen. Голова громадської організації "Комітет економістів України" Андрій Новак в інтерв’ю DW не виключив, що Росія і далі може застосувати торгівельні санкції на продукцію підприємств, власниками яких є найбагатші та найвпливовіші українці. Мета, як вважає Новак, - не допустити зближення України з ЄС.

На Росію припадає близько третини українського експорту на загальну суму до 50 мільярдів доларів на рік, зазначив Новак. Економіст додав, що в структурі цього експорту переважає продукція важкого машинобудування, продукти харчування та ліки. Експерт впевнений, що обсяги двосторонньої торгівлі з Росією збалансовані і взаємозалежні. "Винятком тут можуть бути енергоносії. Але Росія так само залежна від українського транзиту газу до Європи, як і Україна залежна від російського палива", – сказав Андрій Новак.

Квола реакція уряду

Натомість, реакція української влади на проблеми на російській митниці була вкрай суперечливою. Кабмін не зробив жодних офіційних повідомлень, і лише прес-секретар прем’єра Віталій Лук’яненко в коментарі інформагентствам заявив, що уряд "працює в напрямку ліквідації проблем, які створюються у взаємній торгівлі і його не треба підштовхувати до врегулювання таких ситуацій".

Ще більш загадковою стала позиція міністерства доходів і зборів України, якому підпорядковані всі митні пости України. Прес-секретар Андрій Соколов відмовився підтвердити або спростувати інформацію про проблеми на україно-російській митниці і заявив в пресі, що "інформації про те, що український імпорт в Росії повністю заборонений, немає".

Більш конкретними були заяви з боку представників правлячої Партії регіонів. Депутат Верховної ради Володимир Олійник у коментарі інформагентствам назвав дії Росії спробою "нецивілізованим способом схилити Україну до об’єднання з Митним союзом".

Голова Українського союзу промисловців і підприємців, депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах також вважає дії російської сторони такими, що мають "політичний, а не економічний характер". Водночас він заявив, що у нього немає даних "про повну зупинку" українського експорту до Росії.

Порушення міжнародних зобов’язань

Дії Росії є економічною війною проти України, впевнений директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. "Фактично йдеться про примус. Але вже не до євразійської інтеграції, а примус Києва не підписувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом", – зазначив експерт у розмові з DW.

На його думку, в будь-якому випадку Росія діє абсолютно нецивілізовано і порушує стандарти і принципи Світової організації торгівлі.

Москва вчергове порушила обіцянки не застосовувати до України будь-якого тиску, зокрема економічного характеру, в обмін на відмову Києва 1992 року від третього за потужністю ядерного арсеналу в світі. Про це в інтерв’ю DW заявив експерт з питань безпеки, професор Київського національного університету Григорій Перепелиця. "Це ще раз свідчить про те, що міжнародне право для Росії – це лише добрі побажання", – сказав науковець.

За його словами, відмовившись від курсу на зближення з НАТО і допустивши "вічне базування" російського Чорноморського флоту в Криму нинішнє українське керівництво втратило останні аргументи для ведення переговорів з Москвою на рівних і тепер не здатне дати адекватну відповідь жорстким діям Росії. "Якщо не спрацює нинішній економічний пресинг, слід чекати зачистки українських підприємств на російському ринку. А якщо не спрацює і це, Москва піде на застосування вже не м’якої, а жорсткої сили", – впевнений Перепелиця.

При цьому оглядач припускає, що Москва не обмежиться економічними засобами тиску, а може вдатися і до силових.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.