Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мода на коаліції

Інший погляд 24532 перегляди

Опубліковано - 7.09.2006 | Всі публікації | Версія для друку

Мода на коаліції
Питання про коаліції, точніше, про її склад, — наріжний камінь сучасного українського політичного життя. Економіка, соціальні питання відступають на другий план, коли політичні партії починають обговорювати формат парламентської коаліції.

Питання про коаліції, точніше, про її склад, — наріжний камінь сучасного українського політичного життя. Економіка, соціальні питання відступають на другий план, коли політичні партії починають обговорювати формат парламентської коаліції, пише Андрій Соколов у "Газеті СНД".

Для членів вже існуючої антикризової коаліції приєднання блоку "Наша Україна" є бажаним, але не принциповим. Якщо в ході переговорів, які начебто проведяться Партією регіонів, СПУ, КПУ і представниками блоку "Наша Україна", з’ясується, що сторони не в змозі прийти до компромісу, то навряд чи це засмутить Віктора Януковича. Скоріше, це буде удар по "нашеукраїнцям". З одного боку, їм дуже не хочеться йти в опозицію. І вони почнуть усе робити, щоб залишитися при владі. Недарма затятий противник комуністів міністр закордонних справ Борис Тарасюк допустив своє перебування в коаліції разом з Компартією. Та і то після того, як регіонали заявили, що "кидати" партнерів по коаліції вони не збираються. З іншого боку, у "Нашій Україні" розуміють, що питання про входження в коаліцію може призвести до розколу блоку, який і так тріщить під вагою внутрішніх конфліктів.

Для представників блоку "Наша Україна" ситуація ускладнюється ще і тим, що члени антикризової коаліції вже не мають наміру іти на принципові поступки. Про це, до речі, говорив і спікер Верховної Ради Олександр Мороз, який заявив, що в ході переговорного процесу щодо розширення коаліції не повинні висуватися ніякі ультиматуми і вимоги.

Максимально, на що можуть розраховувати "нашеукраїнці" — одержати ще одну-дві принципові посади до уже наявних , і бути допущеними до участі в "розпилюванні" бюджетного пирога. Тим більше що наближається час прийняття бюджету на 2007 рік. В іншому, їх участь у коаліції буде зведено до ролі статистів. Проте, регіонали все-таки будуть періодично робити їм поступки, оскільки наявність в уряді і у коаліції представників пропрезидентської політичної сили дозволить Віктору Януковичу говорити про "зшивання" політичного простору України в єдине ціле. Крім того, як зазначив Олександр Мороз, існує велика доцільність присутності "Нашої України" у коаліції, оскільки вона представлена у виконавчій галузі влади.

У той же час говорити про те, що для Партії регіонів взагалі нецікава участь у коаліції представників "Нашої України", було б невірно. Крім бюджетного процесу, який знаходиться на самому початку свого тернистого шляху, існує поточна законотворча діяльність. Крім того, в умовах законодавчих пробілів у відносинах між урядом, президентом і Верховною Радою мати в союзниках пропрезидентську політичну силу для Партії регіонів буде зовсім не зайвим.

До нашеукраїнців, не згодних з курсом на входження блоку в нинішній склад коаліції, і до соціалістів, які незадоволені діями Олександра Мороза, підбиває клини БЮТ. Лідер фракції Юлія Тимошенко заявила, що її політична сила веде переговори з представниками Соціалістичної партії і "Нашої України" про перехід в опозицію. Однак навряд чи БЮТ і частини СПУ і "Нашої України" можуть розраховувати на створення нової коаліції. Для цього в них занадто мало депутатів. А от блокувати роботу Верховної Ради, заважати уряду - це опозиція зможе.

Для БЮТ відхід в опозицію став єдиною можливістю збереження своїх прихильників. Зібравши під свої прапори всіх затятих противників Партії регіонів, Тимошенко може почати спробу перехопити лідерство у Віктора Ющенко через ряд важливих для електорату західних областей України питань. Серед них — проблема вступу в ЄС, проведення економічних реформ, розвиток демократії. З огляду на здатність Юлії Тимошенко пояснювати свої невдачі підступами ворогів України, можна не сумніватися, що вона буде мати серйозні шанси на успіх в очах населення західних областей країни.

Можна констатувати, що коаліційна тематика потрібна всім політичним партіям для відстоювання власних інтересів, у яких є мало спільного з інтересами виборців.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Інший погляд»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.